29.1.2020 otevřeno: 804 x

Na Most nestačily ani Michalovce, Písek neuspěl v Porubě

Mostu se v domácí soutěži prostě daří. Nezlomily jej ani Michalovce. Ve vyrovnaném zápase sice Iuventa sahala po skalpu vedoucího týmu soutěže, nakonec ale body přece jen jedou přes celé dva státy do Mostu. Naopak domácí výhru vybojovala skvěle rozjetá Poruba, po vyrovnaném poločase porazila Písek poměrem 25:16.

MOL liga – 19. kolo

Iuventa Michalovce – DHK Baník Most 23:24 (13:12)

V prvním poločase se ve vedení oba týmy prostřídaly (5:4, 7:8, 9:11, 12:11) a nakonec o branku víc v úvodních třiceti minutách vstřelily Michalovce. Vedly dlouho i ve druhé půli, ve 43. minutě držely tříbrankový náskok 20:17. Most ale v 50. minutě dorovnal a nakonec po poradě týmu v závěrečných minutách vítězství Mostu vystřelila zkušená Mikulčik.

Nejvíce branek: Bajčiová 7/3, Wollingerová 4/1, Holejová 3, Trúnková 3 – Šustková 8/3, Mikulčik 5, Maňáková 4. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 8/4 – 5/5. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1000.

DHC Sokol Poruba – Sokol Písek 25:16 (9:8)

Vyrovnaná první půle, ale druhá polovina jasně v režii domácích. Písku chyběla kanonýrka Kvášová, i bez ní však spoluhráčky dokázaly Porubě v úvodní třicetiminutovce vzdorovat. Dokonce měly Jihočešky nejprve navrch, když si rychle vypracovaly vedení 7:3. V posledních deseti minutách zápasu ale neskórovaly a pěti brankami v řadě Poruba ještě před přestávkou skóre otočila. Rozhodujících pak bylo prvních patnáct minut druhého poločasu, které vyhrály domácí házenkářky poměrem 11:2, v tu chvíli vedly o deset a Písek už až do konce zápasu manko výrazněji nezkorigoval.

Nejvíce branek: Baumbachová 5, Polášková 4, Konečná 4 – Pešková 4, Kubišová 3/1, Hauserová 3/1.. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 157.

Dušan Daniš, trenér Sokol Poruba: "Neproměnili jsme 4 - 5 šancí jdoucích hned po sobě, což nás dostalo do role, kdy jsme celý poločas dotahovali. Naštěstí se nám podařilo před koncem prvního poločasu ze sedmičky srovnat hodem Elišky Desortové, která v zápase kvůli zranění ještě plně nenastoupila. Zápas se v náš prospěch plně zlomil v prvních patnácti minutách druhého poločasu, které jsme naprosto ovládli (11:2). Celkově to byl opět kolektivní výkon, kdy ale musíme pochválit brankářku Sašu Krebs. Ta chytila hned 3 sedmimetrové hody. Za zmínku určitě stojí i dnešní výkony Adély Baumbachové, Valerie Smetkové a Hany Maiwaelderová, nicméně jak už jsem říkal, pochválit musím za kolektivní výkon všechny hráčky."