1.2.2020 otevřeno: 776 x

Poruba prohrála v Challenge Cupu v prvním zápase s Granollers

V domácích soutěžích se Porubě dařilo, vítěznou vlnu se jí ale nepodařilo přehoupnout i do Challenge Cupu. V evropském poháru se španělským Granollers vysoko prohrála a do odvety si nese velké manko.

DHK Sokol Poruba – KH-7 BM. Granollers 19:32 (14:17)

Vysokou třináctibrankovou ztrátu si do odvety ve Španělsku povezou házenkářky Poruby. Ještě v prvním poločase udržely se soupeřem z Granollers krok a prohrávaly jen o tři branky, druhou polovinu zápasu ale soupeř jednoznačně ovládl, Porubě povolil jen pět tref a vysoko vyhrál poměrem 32:19.

Nejvíce branek: Polášková 8, Desortová 2, Konečná 2, Šmídáková 2, Zemanovičová 2 – González Sánchez 7, Vegue I Pena 6, Gassama Cissokho 5. Rozhodčí: Kulovic, Skaljic (BIH). Sedmimetrové hody: 2/2 – 8/7. Vyloučení: 4:3. Diváci: 550.

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: "Gratuluji soupeři k vítězství i předvedenému výkonu. Granollers potvrdilo svou pověst velmi kvalitního týmu a rozhodlo o svém postupu už dnes. My jsme měli hodně dobrý nástup do zápasu, děvčata se na utkání velmi těšila a až do toho stavu 7:4 hrála s nadšením. Bohužel potom jakoby se toho děvčata trošku zalekla, v útoku jsme udělali 4 hrubé chyby za sebou v podobě úplně zbytečných ztrát míče a dostali jsme tím soupeře zpátky do sedla. S technickými chybami jsme pak měli problém po celý zápas a to si na takové úrovni nemůžeme dovolit. Soupeř to nemilosrdně trestal. Granollers umí výborně využívat parametrů svého pivota, my jsme to věděli a snažili se na souhru spojek s pivotem připravit,ale v zápase se nám to dařilo ubránit jen na počátku. Soupeř navíc hraje v útoku neustále v pohybu, spojky jsou velmi dobré ve hře jedna na jednu, umí střílet i z devíti metrů a k tomu předváděl i hezké kombinace s uvolněním křídel. Holky jsou zvyklé z Interligy, že se mohou spoléhat na svou dobrou obranu, ale začaly cítit, že dnes to v tomto směru bude o hodně složitější. V útoku jsme se během prvního poločasu dokázali celkem prosadit, velmi dobře hrála Sisa Polášková a srážely nás pouze zmiňované technické chyby. Druhý poločas se mi hodnotí logicky mnohem hůře. Úplně jsme zaspali už jeho úvod. Velký problém nám dělala vysunutá obrana Španělek a právě v tomto ohledu se naplno projevila pořád velmi malá zkušenost našich mladých hráček, které si s tím nedokázaly poradit. K Poláškové se výkonem (až na brankářky) žádná z děvčat nepřidala. Řekl bych, že většina našich hráček bohužel podala výkon hodně pod svými možnostmi. Navíc nás trápí problémy se zraněními. Hodně to bylo vidět na Elišce Desortové, která hrála poprvé po nucené pauze. Andrýsková byla dnes sice už na lavičce, ale bylo jasné, že ještě nemůže nastoupit. Takže výsledkem toho bylo naše trápení po přestávce, padla na nás deka a o proměňování našich vyložených brankových šancí raději nemluvit, ve druhém poločase jsme jich zahodili více než deset. Pokud se mě ptáte na srovnání úrovně dnešního soupeře s naší konkurencí v MOL lize, odpovím stručně. Je to nesrovnatelné, jiný level. Dokázali jsme v letošní sezóně doma porazit Most, teď v lednu jsme i bez 4 důležitých hráček porazili Michalovce, suveréna posledních interligových ročníků. Tady to je ovšem jiná házená. Rád bych ale zakončil dnešní hodnocení pozitivně. Je moc dobře, že Poruba startuje v evropských pohárech. Pouze tato mezinárodní konfrontace přinese našim mladým hráčkám větší zkušenosti a může je posouvat výkonnostně nahoru. Mohli jsme dnes porovnat například hru naší, dnes už stabilní reprezentantky, Míši Konečné na pivotu s Gasama Cissokho, které těsně unikla nominace a tím i stříbrná medaile z prosincového Mistrovství světa. To bylo poučné. Už za týden nás čeká další potřebná zkušenost ve Španělsku a věřím, že odvetu zvládneme lépe než dnešní zápas."

Silvie Polášková: "Myslím, že jsme se dnes porazily hlavně samy. Přitom jsme dobře zvládly začátek zápasu, ačkoli s tím míváme někdy problém, a přišlo mi, že můžeme uspět, že je to hratelné. Předvedly jsme ale bohužel kolaps v útoku během druhého poločasu. Dát jenom 5 branek za poločas je tristní a s tím nemůžete uhrát slušný výsledek. Sráželo nás také příšerné množství zbytečných technických chyb a ztrát míče. Granollers nám celý zápas dělalo problém dobrou hrou spojek s pivotem a vůbec jsme si neporadily ani s jejich vysunutou obranou. Hodně nás mrzí, že jsme dnes nepodaly lepší výkon už kvůli našim fantastickým fanouškům, kteří byli super, a děkujeme jim za podporu. Samozřejmě, že pro náš tým jsou tyto pohárové zápasy skvělá zkušenost. Přiznám se, že jsem hodně zvědavá na náš výkon v odvetě. Snad najdeme recept na obranu soupeřek a nebudeme dělat tolik chyb. Určitě máme na to hrát mnohem lepší házenou a přivézt ze Španělska i dost lepší výsledek než dnes."