8.2.2020 otevřeno: 1331 x

Slavia porazila Michalovce! Moravanky jedou ze Slovenska bez bodů

Slavné vítězství ale naopak vybojovaly Slávistky, které ve Břvích porazily Michalovce 28:26. Házenkářky Zlína odplatily Písku jednobrankovou podzimní porážku. Tulipánová nastřílela Olomouci třináct branek a pomohla ke dvěma bodům Hlohovci a Veselanky taky odjely ze Slovenska bez bodů. Takové byly sobotní zápasy 20. kola MOL ligy.

MOL liga - 20. kolo

Sokol Písek – Handball PSG Zlín 22:23 (12:14)

Vzhledem k podzimnímu výsledku vzájemného zápasu na podzim ve Zlíně, kdy písecké házenkářky zvítězily o jedinou branku, se čekal vyrovnaný zápas i v Obloukové hale v Písku. První poločas všem předpokladům odpovídal, Zlín sice po většinu poločasu vedl, ale domácí hráčky se vždy dokázaly dotáhnout a skóre srovnat. Komplikace pro domácí nastaly až v momentě, kdy se do hostující brány postavila brankářka Vařechová, která v prvních okamžicích na palubovce předvedla několik výborných zákroků, a i díky ní mohly jít hostující hráčky do šatny s dvoubrankovým náskokem. Hned na začátku druhé půle měly domácí dvě šance k vyrovnání skóre, bohužel ani jednu nevyužily, naopak Zlín svojí šanci k odskočení vytěžil a utrhl se domácím na pět branek. Po zbytek poločasu to bylo z domácí strany dotahování zlínského vedení, ale domácí pokusy buď končily mimo bránu, nebo v rukou již zmíněné hostující brankářky. Na dostřel jediné branky se Sokolky dostaly až minutu před koncem, ale plány na srovnání zhatila špatná přihrávka do rychlé útoku, ze které vyplynul poslední, rozhodující gól Zlína. Domácí už v závěrečných sekundách jen snížily na rozdíl jediné branky.

Nejvíce branek: Kvášová 10/2, Svobodová 4, Benešová 3 – Kolářová a Kříčková po 6, Ševčíková 3/2. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2. Vyloučení: 1 - 6. Dváků: 214.

Hana Kolářová, trenérka HC Zlín: „Jsme strašně rádi za dva body, kdy jsme předvedli vynikající kolektivní výkon. Nás jako realizační tým hrozně těší, že se branky rozložily mezi více hráček. Dnes nás zdobila obrana, myslím že tam jsme položili základ a dneska musím vyzdvihnout výkon Andrey Vařechové, která si vedla výborně. Pokud můžeme na tomhle naši hru postavit, tak můžeme vždycky pomýšlet na dobrý výsledek a tady se nám to zúročilo. Opravdu jsme rádi za dva body, protože letos se v Písku moc nevyhrává a jsme rádi, že jsme odskočili Hodonínu a že se nikdo nezranil.“

Kateřina Keclíková, trenérka Sokola Písek: „Musím souhlasit a pogratulovat hostující trenérce. Zlín si to dneska vybojoval, víc chtěl vyhrát a nám to chybělo, dostali jsme se do zápasu až pět minut před koncem, kdy jsme zjistili, že by to šlo a začali jsme bojovat, takže jsem zklamaná z nasazení. Nedali jsme spoustu trháků, vyložených šancí, na druhé straně jsme měli několik dobrých zákroků od gólmanky, ale vzhledem k tomu, že hrajeme o play-off, tak mi tam chyběla touha zvítězit.“

HC Sporta Hlohovec – DHK Zora Olomouc 30:28 (15:12)

Slovenští nováčci umí kousat a v sobotu to pocítil tým Olomouce. Domácí Hlohovčanky odskočily v úvodu na 7:4. To ještě Zora dorovnala na 7:7, Slovenky ale zase zatlačily a do poločasu si opět vypracovaly tříbrankový náskok. Ve druhé půli Olomouc manko znovu dotáhla na rozdíl gólu (18:17), Hlohovec ale cítil šanci na bodový zisk a přestože ještě půl minuty před koncem Olomouc korigovala na 28:29, vítězství nakonec poslední trefou zápasu stvrdila Hlohovci Skaličanová.

Nejvíce branek: Tulipánová 13, Beňušková 9, Skaličanová 5 – Patrnčiaková 8/2, Kašpárková 8, Trumpešová 3, Sovová 3. Rozhodčí: Manek, Majstrík. Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 200.

MŠK/HC DAC Dunajská Streda – SHK Veselí nad Moravou 36:31 (19:16)

Bez bodů se z palubovky slovenského nováčka vydávají na Moravu i Veselanky. Ty sice v úvodu zápasu vedly (3:5), pak už ale byla hra spíš v režii domácího týmu. Vyrovnané skóre Panenky udržely do stavu 11:11, před přestávkou Dunajská Streda odskočila do tříbrankového vedení. A ve druhé půli ho udržovala, ve druhé desetiminutovce navýšila dokonce na šest gólů 32:26 a do konce utkání už Veselankám nedovolily domácí výraznější korekci.

Nejvíce branek: Bízik 10, Rajnohová 5, Bugárová 5 – Kubáčková 11/2, Lukšíková 4, Vodná 3. Rozhodčí: Oťapka, Zubo. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 2:3. Diváci: 217.

Slavia Praha Iuventa Michalovce 28:26 (14:15)

Přestože Slávistky dobře začaly, vedly 2:1, i 3:2, další průběh prvního dějství patřil Východoslovenkám, které se se opakovaně dostaly až k pětibrankovému náskoku. Ten se však pražské družině v posledních dvou minutách před přestávkou podařilo stáhnout na dostřel jediné trefy. A to se ukázalo být pro další vývoj zápasu klíčové. Pražské hráčky si začaly více věřit a přestože ještě v úvodní desetiminutovce druhé půle prohrávaly, nakonec své soupeřky přemohly. Vyrovnat se jim podařilo ve 46. minutě. Pak se obě družstva přetahovala čtyři minuty o každý míč a branku. Jenže pak to přišlo. Gólový uragán Pražanek v rozmezí šesti minut jim v 57. minutě vynesl vedení 26:21 a obrovské nakročení k celkové výhře. Ano, soupeřky z Michalovců sice ještě snížily, ale cenné a zasloužené vítězství nakonec zůstalo Pražankám, které se tak vyrovnaly i s tím, že utkání musely odehrát v hale Lions Hostivice-Břve. Nejlepšími střelkyněmi Slavie byla sedmigólové Veronika Galušková a Adriana Míšová.

Nejvíce branek: Galušková 7/2, Míšová 7, Pokorná 5, Novotná 4 - Trúnková 8, Štefaniková 6, Holejová 4, Bajčiová 4/2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 120.