9.2.2020 otevřeno: 514 x

Házenkářky Poruby prohrály i ve Španělsku, v Challenge Cupu letos končí

Zázrak se nekonal. Do Španělska Porubanky odjížděly k odvetě s třináctibrankovou ztrátou a na dobrý výsledek nedosáhly ani na půdě Granollers. Po další prohře 23:40 v evropském poháru pro tuto sezónu končí.

Challenge Cup - osmifinále

KH-7 BM. Granollers – DHC Sokol Poruba 40:23 (16:10)

První poločas zápasu ve Španělsku Porubankám nevyšel špatně. Pětadvacet minut udržely s domácím týmem krok, až v závěru poločasu Španělky odskočily do šestibrankového vedení. Zato druhá půle už byla jasně v režii domácích. Poruba sice ve druhé třicetiminutovce nastřílela solidních třináct gólů, Granollers bylo ale výrazně potentnější a vysokou výhru si bezpečně pohlídalo.

Nejvíce branek: Vegue I Pena 8, Lepere 6, Prelchi Gallego 6 – Polášková 6, Konečná 4, Desortová 3, Mylková 3, Smetková 3. Rozhodčí: Schols, Martens (BEL). Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 2:3. Diváci: 1200. První utkání 32:19. Postupuje Granollers s výsledkem 72:42.

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: „V prvním poločase jsme dokázali držet tempo prvních dvaadvacet minut a to i výsledkově. V začátku zápasu jsme udělali několik technických chyb, které nás stály to, že jsme mohli jít i do vedení. V závěru poločasu jsme doslova zahodili 3 nebo 4 vyložené šance, a tím nám soupeř utekl na rozdíl šesti branek. Ve druhém poločase se obraz hry už velmi nezměnil. Měli jsme dost neproduktivní střelbu, kterou brankářka soupeřek pochytala a následně nás domácí tým trestal z rychlých protiútoků. Konfrontace se Španělkami nám ukazuje na jaké úrovni se momentálně evropská házená pohybuje a zároveň nám může i ukázat, co je potřebné zlepšit v naší hře, a především v tréninkovém procesu jednotlivých hráček."

Lenka Roháčková, brankářka Sokola Poruba: „První poločas byl z naší strany přibližně do 24. minuty super. Proměňovali jsme jasné šance a obrana šlapala, dokonce jsme naší dobrou obranou i pár míčů získali a následně pak v útoku proměnili. Bohužel potom opět přišel z naší strany útlum. Nepřipravená střelba a mnoho technických chyb, ty mě osobně mrzí asi nejvíc, protože za celý zápas jich bylo opravdu hodně. Soupeř potom chodil do rychlých protiútoku a defakto nám odskočili až na rozdíl deseti branek. My jsme naopak mnoho šancí zahodili, na tom je třeba zapracovat. Mrzí nás to, určitě umíme zahrát lépe, ale celkově si myslím, že tohle je pro nás další cenná zkušenost, ze které je třeba si vzít co nejvíce."