10.2.2010 otevřeno: 1096 x

Debakl slovenského mistra ve Veselí nad Moravou

Dva předehrávané zápasy šestnáctého kola dnes byly sehrány v ženské Interlize. Fanoušci se těšili především na souboj dvou posledních mistrů, ale ten vyzněl až příliš jednoznačně ve prospěch českého celku Veselí nad Moravou. Naopak překvapení se urodilo v Šaľe, která nestačila na rozjetou Slavii Praha.

WHIL - předehrávky 16.kola

Veselí nad Moravou - ŠKP Bratislava 37:21 (17:12)

Veselské házenkářky od první minuty v zápase vedly a svého soupeře až do samého konce nepustily do vedení. Šlágr kola nakonec vyzněl zcela jednoznačně v jejich prospěch, když slovenského mistra rozstřílely rozdílem šestnácti branek. První poločas tomu nenasvědčoval a ještě ve 23.minutě byl stav 11:10 pro domácí hráčky. Ty si do konce poločasu získaly vedení 17:12, které pěti brankami v úvodu druhé půle Veselí navýšily již na desetibrankový rozdíl 22:12. Bratislava rozjetého soupeře nedokázala zastavit a po další sérii branek domácích vedl její soupeř již 31:16, aby nakonec Veselské házenkářky zvítězily přesvědčivě 37:21.

Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Štěrbová 9, Chmelařová 7, Fleková 7/3

Nejlepší střelkyně ŠKP: Šimáková 7/2, Martanovičová 3, Hodošková 2

Sedmimetrové hody: 4/3 - 7/5, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 300

Šaľa - Slavia Praha 25:29 (12:16)

Celkem nečekanou prohru utrpěla Šaľa na domácí palubovce proti Slavii Praha. Slávistkám se první poločas nadmíru vydařil, zatímco jejich soupeř nedokázal proměňovat vyložené brankové příležitosti. Pražanky si tak po první půli dokázaly získat čtyřgólové vedení 16:12. Minimálně stejným rozdílem vedly také v průběhu druhé půle, ve které dokonce svému soupeři utekly již na šestibrankový rozdíl 26:20. Šaľa dokázala jen snížit na konečných 25:29, Slavia prodloužila svoji sérii vítězství již na devět utkání v řadě bez ztráty bodu.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Popluhárová 8/1, Tóthová 6/3, Szarková 5

Nejlepší střelkyně Slavie: Vítková 8, Keclíková 8/3, Černá 5

Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/4, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 400

Velikou radost měly házenkářky Slavie po vítězství nad Šaľou, na snímku Jonášová a Vítková