15.2.2020 otevřeno: 1306 x

Most vyhrál v Šaľe, Písek na úvod slovenské mise prohrál v Prešově

Těžký víkend na Slovensku zahájily Písečanky krutou porážkou v Prešově, bez bodů jedou i Zlíňanky z Olomouce. Naopak vítězství nad Šaľou si vybojovaly na Slovensku Mostečanky.

MOL liga - 21. kolo

ŠŠK Prešov – Sokol Písek 31:21 (9:11)

Těžký víkend absolvují na východě Slovenska házenkářky Písku. Začaly jej v sobotu odpoledne v Prešově a přestože si utkání v úvodním poločase dobře rozehrály a vyhrály první půli poměrem 11:9, ve druhé třicetiminutovce na hřišti dominovaly Prešovanky. Vyrovnaly hned úvodními dvěma trefami po návratu ze šaten a pak se rychle ujaly vedení. Ještě ve 46. minutě Písek držel krok a týmym dělily jen tři branky, závěr zápasu byl ale v podání Prešova zdrcující a Slovenky nakonec vyhrály až nečekaně vysokým desetibrankovým rozdílem. Pod výhru se nejvýrazněji podepsala domácí Martina Popovcová, která sama nastřílela Písku celých šestnáct branek.

Nejvíce branek: Popovcová 16, Ščerbáková 5, Šutranová 3 – Kubišová 5/2, Benešová 4, Svobodová 4. Rozhodčí: Papaj, Nagy. Sedmimetrové hody: 7/7 – 5/5. Vyloučení: 3:4 (ČK Pešková). Diváci: 190.

DHK ZORA Olomouc - Handball PSG Zlín 30:25 (16:12)

Tradiční derby začala Zora dobře a šla do vedení o tři branky. Pak se hosté ze Zlína probudili a ve 20. minutě srovnali na 9:9. To ale bylo z jejich strany vše, poločas Zora vyhrála o 4 branky a vítězství už si nenechala utéct.

Nejlepší střelci: Závišková 7, Salčáková 6, Jansová 5 - Ševčíková 7, Kolářová 5, Kříčková 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 295.

Libor Malínek, trenér Zory Olomouc: „Tento zápas jsme samozřejmě chtěli zvládnout, abychom udrželi nějaký bodový odstup od soupeřů a přiblížili se k play-off. Jsem rád, že děvčata navázala na předchozí utkání z podzimu, kde byla bojovnost. Minulý zápas byl obrovský propadák a celý týden jsme se opravdu připravovali na Zlín, který teď podává opravdu kvalitní výkony. Dnes jsem byli o kousek lepší, chtěli jsme víc urvat vítězství na naši stranu.“

Marek Kolář, asistent trenérky HC Zlín: „Gratuluji soupeři k výkonu. Myslím si, že zápas měl poměrně dobré parametry. Co se týká bojovnosti z naší strany, bohužel jsme udělali poměrně dost technických chyb a to byl asi hlavní aspekt, proč jsme to utkání nedotáhli do dobrého konce nebo minimálně do vyrovnaného závěru. Obrana dnes nepracovala tak, jak by měla, a tak, jak bych chtěl. V druhém poločase jsme se pokusili soupeře ještě rozhodit vysunutou obranou. Soupeř si s tím dokázal poradit a brankový náskok zvýšil.“

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most 26:31 (13:16)

Jako jediný z „hostů“ sobotního večera vybojoval Baník Most body na hřišti soupeře. Že chce mít v zápase navrch a diktovat obraz hry, ukázal Most už v úvodu zápasu, kdy odskočil do vedení 6:1. To ještě Šaľa dotáhla na rozdíl dvou tref 4:6, znovu do výraznějšího vedení pak Most odskočil ve 23. minutě (8:13). To ještě jednou Šaľa stáhla na poločasových 13:16. Nejvíc na mále měly Mostečanky ve 48. minutě zápasu, kdy Šaľa téměř srovnala a dotáhla se na rozdíl gólu 21:22. Vyrovnání ale Most nepovolil. Naopak čtyřmi brankami v řadě znovu odskočil na 29:22 a odstup si pak už pohlídal až do konce utkání, kdy slavil výhru 31:26.

Nejvíce branek: Pócsiková 7/2, Trepáčová 6, Rácková 3, Obstová 3 – Šustková 9/2, Mikulčík 7, Borovská 5. Rozhodčí: Záhradník, Budzák. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 3:8. Diváci: 500.