16.2.2020 otevřeno: 1130 x

Písečanky sahaly v Michalovcích po bodech, Slavia naložila Hodonínu a v Porubě hrozila padesátka!

Hodonín na podzim Slavii zaskočil a v domácím prostředí vyhrál nad Pražankami o dvě branky. Teď Slavia soupeři porážku vrátila. A to o deset branek vyšším rozdílem. Pořádně drastické pak bylo utkání v Porubě. Ostravanky naložily Bánovcům bez branky padesát gólů! V poločase jim dovolily jen šest tref.

MOL liga – 26. kolo, předehrávka

Iuventa Michalovce – Sokol Písek 31:29 (18:13)

Písečanky v předehrávce posledních 26. kola MOL ligy bojovaly v Michalovcích. V nohách měly sobotní zápas v Prešově a úvod jim nevyšel podle představ, když v 15. minutě prohrávaly 5:10. Dokázaly se ale pořádně vrátit dohry. Michalovečanky snad ukolébané vysokým náskokem nezachytily nástup Písku a rychlou korekci z dílny Kvášové, Hauserové, Peškové a Součkové, které Písek přiblížily na dostřel jediné branky 13:12. Michalovce reagovaly oddechovým časem, Písek hrál navíc dvakrát v oslabení a o poločase tak Východňárky vedly zase 18:13. Ve druhé půli se Písečanky držely, dotáhly se zase na rozdíl dvou gólů 24:26, v samotném závěru minutu před koncem Kvášová dotahovala dokonce na rozdíl pólu 29:30. Třicet vteřin před koncem se ale Michalovce šly poradit a z poslední připravené akce pojistily vítězství 31:29 závěrečným gólem.

Nejvíce branek: Holejová 9, Bajčiová 6/5, Trúnková 6 – Kvášová 12/5, Hauserová 4/2, Benešová 4. Rozhodčí: Nagy, Papaj. Sedmimetrové hody: 6/5 – 8/7. Vyloučení: 6:5. Diváci: 530.

MOL liga - 21. kolo

Slavia Praha - HK Hodonín 32:20 (15:7)

Házenkářky Slavie Praha pokračují ve výborných výkonech a prodlužují sérii vítězství už na šest zápasů v řadě. První minuta, první střela a gól. Druhá minuta, 2:0. Desátá minuta a skóre 6:0. Bravurní kousek se podařil Slávistkám hned na začátku duelu proti nováčkovi z Hodonína. Na deset minut takzvaně zavřená branka díky hostující gólmance z Lions Hostivie-Břve Pavlíně Michalské a bylo prakticky rozhodnuto. Přestože hostující tým dokázal v průběhu první půle snížit na rozdíl čtyř branek, do přestávky však náskok domácích poskočil na dvojnásobek. Na dvojciferný se vyšplhal už čtyři minuty po půli, a tak se zápas dohrával zcela v klidu v režii Slávistek, které mohly šeřit síly na příští neděli, kdy se opět doma utkají se Šalou. A tam už se může rozhodovat o medaili z MOL ligy.

Nejvíce branek: Svobodová 8/2, Galušková 4/3, V. Fryčáková 4 - Tomašechová 4, Kalinová 4/1, Malecká 4/2. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 6/5 -3/3. Vyloučení: 4:6 (ČK Kalinová). Diváci: 132.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Ano, začátek to byl krásný. Skvěle nám fungovala obrana a výborné zákroky přidala i Pavlína Michalská. Ale myslím, že jsme mohli vést i výraznějším rozdílem a o poločase mít nastřílených až 25 gólů. Vytvořili jsme si hodně gólových šancí v rychlých protiútocích, ale nedokázali jsme je proměnit. S tím jediným jsem nespokojený. Celou dobu jsme měli utkání pod kontrolou, a proto jsme si mohli dovolit zvolnit a myslet už na příští klíčový duel proti Šale. Proto také ve druhé půli téměř nehrála Tereza Pokorná, místo ní bojovala mladá Petra Škvorová. Jsem rád, že se po zranění na posledních deset minut vrátila do branky Markéta Šlejtrová, aby se vrátila do zápasového rytmu před koncem základní části MOL ligy.“

DHC Sokol Poruba – HK Sokol RMK Bánovce n. B. 49:13 (23:6)

Tak tohle bylo více než jednoznačné, výsledek utkání by napovídal spíš tomu, že utkaly týmy z jiných soutěží, mezi soupeři byl rozdíl ne třídy, ale alespoň dvou. Alespoň co do počtu branek. Vždyť Poruba v úvodním poločase dovolila Bánovcům jen šest tref, zatímco sama už na konci poločasu zapisovala třiadvacátou branku. A ve druhé půli to pro oslabené Bánovce nebylo lepší. Zápis prvních dvaceti minut druhého poločasu byl skoro „drastický“. Poměr gólů byl vysokých sedmnáct proti dvěma na straně Bánovců, do střeleckého zápisu promluvily prakticky všechny Porubanky a většina z nich poměrně hlasitě. Před krutou padesátkou Bánovce zachránil jen závěrečný klakson časomíry.

Nejvíce branek: Smetková 8, Desortová 8, Baumbachová 7, Polášková 7/1 – Holíncová 4/1, Matejíková 4/1. Rozhodčí: Kučerka, Friedel. Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/3. Vyloučení: 2:3. Diváci: 123.

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: „Soupeř přijel v okleštěné sestavě a už to nasvědčovalo faktu, že dnešní zápas bude spíše průměrnou tréninkovou jednotkou než vyrovnaným utkáním. My jsme proto mohli prostřídat všechny hráčky z lavičky, každá z nich si zahrála 10 - 15 minut. Uhráli jsme povinnou výhru, a tím bych asi celé hodnocení uzavřel. My už se musíme soustředit na velice těžký zápas, který nás čeká na palubovce Mostu."