1.3.2020 otevřeno: 612 x

Poruba dál živí naději na medaili z MOL ligy. O body se se Slávií podělily

V neděli byly na programu dva zápasy nejvyšších házenkářských soutěží v České republice. A obě skončily shodným výsledkem. Stejně jako Maloměřice a Královo Pole v mužské Extralize, i Poruba se Slavií se rozešly s remízou 26:26.

MOL liga – 23. kolo

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 26:26 (13:16)

Řadu technických chyb, nepřesností, ale i dobré výkony brankářek viděli diváci ve vyhroceném zápase v Porubě. Domácí tým lépe zvládl úvod zápasu, když se ujal vedení 4:2, pak ale přišly chyby a Slavia vývoj zápasu otočila. DO kabiny si Pražanky nesly tříbrankový náskok. Ve druhé půli zase lépe naskočila Poruba, po deseti minutách hry vyrovnala na 18:18 a pak už se skóre tahalo i díky kvalitnímu výkonu brankářky Mučkové. Vyrovnání vystřelila Slavii v závěru Franková. Tabulka mezi Porubou a Slavií se tak po 23. kole nezměnila, Poruba za Pražankami zaostává o tři body, má však k dobru dohrávku zápasu s Prešovem.

Nejvíce branek: Polášková 9/2, Maiwaelderová 5, Desortová 5/2 - Galušková 6/4, Pokorná 5, Fryčáková 4. Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/4. Vyloučení: 2:5 (přímá ČK Jačková). Diváci: 148.

František Urban, trenér Slavie Praha: „S výsledkem jsem spokojený i přesto, že jsme v prvním poločase vedli již o čtyři branky. První poločas jsme sice nezačali úplně ideálně, možná zbytečně nervózně, ale ve druhé části se nám dařilo proměňovat šance z rychlých protiútoků. Ve druhé části jsme se museli vyrovnat se ztrátou Elišky a musím smeknout klobouk před děvčaty, jak ji bojovností dokázala zastoupit, jak bojovala, jak se obětovala. Za to skutečně mají mojí velkou pochvalu. Ta patří také Julče Frankové, jak v samotném konci dokázala dát gól a tím nám zajistila remízu. Pod tu se zákroky v první půli podepsala také Pavlína Michalská a v závěru také Karin Řezáčová, která tam měla dva zásahy v nejdůležitější okamžik. Věřím, že i díky této remíze budeme sahat po medaili z MOL ligy, zvlášť, když nyní máme s Porubou lepší bilanci vzájemných zápasů.“

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: "Každý bod je dobrý, ale musím říci, že dnes jsme nehráli tak, jak jsme normálně zvyklí. Úvod zápasu nám vyšel krásně, ale po prvních 10 minutách jsme úplně nesmyslně ztratili 4-5 míčů, čehož soupeř využil, začal trestat a dostal se do vedení. Ve druhém poločase jsme zlepšili hru, bohužel ale nastal okamžik, kdy jsme mohli hrát 4 minuty v kuse přesilovku, ale my jsme tento úsek hry vůbec nezvládli a prohráli 0:2. Toto byl zlom zápasu a velká chyba z naší strany, která nás stála vítězství. Za dnešní zápas si ale absolutorium plně zaslouží brankářka Hanka Mučková, která dnes podala skvělý výkon a neustále nás držela ve hře."