8.3.2020 otevřeno: 640 x

Dopolední vítězství. I v netradičním čase Slavia porazila Prešov

Netradičně v neděli dopoledne sehrály své utkání s týmem Prešova házenkářky Slavie Praha. A s neobvyklými podmínkami se vypořádaly dobře, vyhrály čtyřbrankovým rozdílem.

MOL liga - 24. kolo

DHC Slavia Praha – ŠSK Prešov 27:23 (12:10)

Z počátku jakoby tou správnější nohou vstaly do dopoledního zápasu Prešovanky, týmy se sice v úvodních dvaceti minutách střídaly ve vedení, ve 25. minutě po šňůře tří tref držely Slovenky náskok tří branek 9:6. Závěr poločasu ale měly pevně v rukách Slavistky. Poslední pětiminutovku před přestávkou vyhrály poměrem 6:1 a do šaten šly s dvoubrankovým vedením. Ve druhé půli to ale stále nebylo zcela jednoznačné, ovšem Slavia si pořád udržovala bezpečný náskok, který přibližně ve 45. minutě nabyl velikosti pěti gólů. V závěru Prešov manko stahoval, Slavii ale ani tak už více neohrozil. Dvě minuty před koncem to bylo o tři branky 25:22 a vítězství už si domácí pohlídali.

Nejvíce branek: Galušková 8/5, Pokorná 7, Jačková 5 - Vargová 6/1, Ščerbáková 4, Popovcová 4/1, Dvorščáková 4. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 7/5 - 4/2. Vyloučení: 7 (ČK Franková):8 (ČK Popovcová). Diváci: 101.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Přiznám, že dnes jsem spokojený především výsledkem a dvěma body, které pro nás skoro znamenají medaili z MOL ligy. A také přiznám, že hra nám dnes moc nesvědčila. Děvčata se nemohla dostat do tempa, možná právě kvůli nedělnímu začátku již v jedenáct hodin dopoledne, nebo spíš i proto, že znala sobotní výsledek z Dunajské Stredy, kde Poruba překvapivě prohrála. Co mě potěšilo, bylo to, že jsme otočili nepříznivý stav v první půli. Naopak mě mrzí, že jsme Prešov po přestávce definitivně tzv. nezlomili a nerozhodli výrazně dříve. Ale i to má své vysvětlení, protože před koncem jsme prostřídali, mladé hráčky dostaly prostor, ale zakončovaly až příliš zbrkle, z čehož pramenily chyby a rychlé a úspěšné protiútoky soupeřek. Ne, ne, nestrachoval jsem se na konci o výsledek, byl jsem si jistý, že vyhrajeme, ale nechtěli jsme se tahat do poslední minuty. Poté, co se na hřiště vrátily se zkušené hráčky, jsme vítězství potvrdili. Musím pochválit Pavlínu Michalskou, která zachytala velmi dobře, podržela nás několika důležitými zákroky. On to byl vůbec souboj brankářek, proto obě měly vysokou úspěšnost.“