20.2.2010 otevřeno: 1130 x

Olomouc otočila utkání v Trenčíně

Čtyřmi ze šesti zápasů sedmnáctého kola dnes pokračovala ženská Interliga. Dramatické bylo utkání v Trenčíně, kde dlouho ztrácela Olomouc. Nakonec se jí ale podařilo přivézt ze Slovenska oba body.

WHIL - 17.kolo

Inter Bratislava - Veselí nad Moravou 20:29 (8:18)

Technické chyby domácího týmu daly Veselí nad Moravou možnost skórovat z rychlých protiútoků a díky tomu se hostující tým již po poločase ujal desetibrankového vedení. Domácí Inter pak zejména zlepšenou hrou v závěru druhé půle dokázal zkorigovat již třináctibrankový náskok soupeře, aby nakonec úřadujícímu českému mistrovi podlehl o devět branek 20:29.

Nejlepší střelkyně Interu: Lormannová 5/3, Pončáková 5/1, Huttová 4

Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Chmelařová 7, Štěrbová 6/1, Gáborová 4

Sedmimetrové hody: 6/3 - 4/3, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Gedeon, Rapač, diváků: 200

Veselí přijelo na Inter se třemi brankařkami. Ve druhé půli se představila i ta nejmladší z nich Lenka Benedíková

Trenčín - Olomouc 21:24 (9:9)

Přestože Olomouc prohrávala ve druhé půli již o tři branky, nakonec se jí podařilo vývoj střetnutí otočit v její prospěch a odvézt si z Trenčína oba body. První půle byla vyrovnaná a s remízou také oba týmy do šaten odcházely po jejím skončení. Ve druhém poločase houževnatý domácí celek dvakrát získal vedení až o tři branky. Zkušenější Hanačky ale díky rychlým protiútokům utkání otočily a nakonec za tříbrankové vítězství 24:21 braly oba body.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 6/6, Drotárová 4, Kovaličková 4

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hrbková 8/3, Dostálová 5, Uličná 3

Sedmimetrové hody: 10/6 - 3/3, vyloučení: 6 - 5, rozhodčí: Kozák, Mičuda, diváků: 350

ŠKP Bratislava - Písek 35:24 (20:10)

Dvakrát z kraje utkání vedly házenkářky Písku, aby ale již ve čtvrtině střetnutí bylo jasné, kdo bude zápasu dominovat. Domácí hráčky se po sedmibrankové šňůře dostaly do vedení 12:6 a již v poločase pak vedly rozdílem deseti gólů 20:10. Svůj náskok si bez problémů udržovaly i v poločase druhém a nakonec ŠKP zvítězilo o 11 branek 35:24.

Nejlepší střelkyně ŠKP: Šimáková 7/4, Janšáková Z. 6, Štetáková 5

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová I. 9/2, Krouská 3, Dvořáková 3, Borovská 3, Martenková 3

Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/2, vyloučení: 4 - 5 (ČK přímá Janoušková), rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 53

Luzumová faulována Kertészovou (ŠKP), která za nedovolený obranný zákrok obdržela dvouminutový trest

Šaľa - Michalovce 33:23 (19:15)

Začátek utkání nevyzněl pro Šaľu vůbec dobře, když hostující celek v 8.minutě střetnutí vedl již 7:1! O osm minut později ale bylo vyrovnáno a v první půli bohaté na branky nakonec získala Šaľa i  poločasové vedení 19:15. Ve druhém poločase Šaľa vedla již o deset branek a stejným rozdílem v celém zápase také vyhrála.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Tóthová 11/2, Popluhárová 10/1, Pileková 4
Nejlepší střelkyně Michalovců: Hricíková 5/2, Škĺaruk 4, Pollaková 4, Tregubovova 4

Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/2, vyloučení: 5 - 10 (ČK Tregubovova), rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 350