Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.6.2020 otevřeno: 1458 x

EHF nepřijalo házenkářky Mostu do Ligy mistryň, jsou prvními náhradnicemi

V pátek 19. června rozhodla Exekutiva EHF o obsazení Ligy mistryň pro příští sezónu. DHK Baník Most, který podal přihlášku do nejprestižnější klubové soutěže, nakonec nebyl mezi šestnáct účastníků přijat. Připadla mu pozice prvního náhradníka.

 

Soutěž doznala pro novou sezónu několika změn. Šestnáct účastníků začne ve skupinové fázi ve dvou osmičlenných skupinách. Celkem pět dřívějších šampionů nastoupí do nové sezóny – Györi Audi ETO KC, Buducnost, HC Podravka Vegeta, CSM Bucuresti a RK Krim Mercator.

Celkem devět týmů mělo zajištěnou účast na základě rankingu národních federací, a to Team Ebjerg, Odense Handbold, Györi Audi ETO KC, Metz Handball, Borussia Dortmund, Buducnost, Vipers Kristiansand, SCM Valcea a Rostov Don. Tyto účastníky schválila Exekutiva EHF a pokračovala v evaluaci všech dalších 12 žádostí na přeřazení z Pohárů EHF.

Na základě kritérií zahrnujících hodnocení haly, výsledků v minulých ročnících v soutěžích EHF a dalších marketingových otázek nakonec Exekutiva potvrdila sedm žádostí. Jedná se o kluby CSM Bucuresti, FTC-Rail Cargo Hungaria, Brest Bretagne Handball, CSKA, RK Krim Mercator, HC Podravka Vegeta a SG BBM Bietigheim.

Dalších pět žádostí nebylo přijato, přesto Exekutiva určila ještě dva týmy – DHK Bank Most a Storhamar Handball jako náhradníky pro případ, že jeden nebo více týmů bude čelit závažným problémům ohledně účasti v soutěži nebo pořádání domácích zápasů v závislosti na následky pandemie Covid-19.