Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.7.2020 otevřeno: 1584 x

Čtyři nové hráčky. Házenkářky Písku posilují, nahradí hvězdu Kvášovou?

Odchází nejlepší střelkyně a osobnost Hana Kvášová. Poplach, kdo ji nahradí? Zejména reprezentantka Kvášová společně s trenérkou Kateřinou Keclíkovou totiž vytáhly písecké házenkářky z každoročního boje o záchranu v nejvyšší soutěži do opačné poloviny tabulky. O nových posilách hovořila trenérka Kateřina Keclíková pro iDnes.cz.

 

Jihočešky loni soupeřily v popředí o play off a zažily skvělý ročník. Po sezoně však Kvášová zamířila na své první zahraniční angažmá do druhé francouzské ligy a objevily se obavy, jak moc to tým ovlivní.

Jenže nemusí být tak zle. Naopak. Písku se podařilo přivést několik kvalitních házenkářek a v novém ročníku může mít klidně ještě vyšší ambice.

„Tým si bude sám před sezonou určovat cíle a jsem sama zvědavá, s čím přijde. Osobně věřím, že by ambice nemusely být malé. Tiše doufám, že budou stejné jako loni nebo třeba i vyšší,“ přeje si trenérka Kateřina Keclíková.

V minulém nedohraném ročníku Jihočešky nakonec marně bojovaly o svou předsezonní metu, kterou byla účast v play off. Skončily sedmé, avšak na čtvrtý český celek, Olomouc, ztrácely pouze tři body.

Dvěma nejvýraznějšími posilami mají být Michaela Boorová a Tereza Pokorná. Druhá jmenovaná by měla zejména v počtu branek nahradit hvězdnou Kvášovou. „Sama jsem s ní hrála. Když jsem se dozvěděla, že na Slavii končí, tak jsem ji oslovila. Domluvily jsme se a jsem moc ráda, že ji budu mít v týmu. Terka je typ spojky, která umí střílet z dálky, což pro naši hru také potřebujeme. A Hanku zastoupí i na obranné pozici trojky,“ líčí koučka.

Pokorná přichází z pozice čtvrté nejlepší střelkyně nejvyšší soutěže z minulé sezony. Bývalá juniorská reprezentantka, která už nastoupila i za seniorský národní tým, nastřílela 143 branek a se Slavií si zahrála i pohár EHF.

Michaela Boorová je píseckou odchovankyní a po dvou letech se vrací z Veselí nad Moravou. „Chtěla si vyzkoušet angažmá v jiném klubu, což chápu. Ale jsem ráda, že se vrací do Písku, kde s házenou začínala. Míša je po lehčí operaci kolene, takže se k týmu připojí později. Díky ní se vyrovná síla na křídlech,“ těší Keclíkovou.

Na pondělním startu letní přípravy se bývalé házenkářce hlásily i další dvě nové hráčky. Obě by měly v příští sezoně působit v klubu na hostování. „Jitka Kutlvašrová přichází z Havlíčkova Brodu. Je to mladší sestra Hany Kvášové. V Písku už kdysi hrála, oslovili jsme ji znovu. Ona měla zájem a těší mě, že se k nám přidá,“ představuje.

Druhá posila na hostování dorazila z Českých Budějovic. „S Annou Dolejšovou řešíme, jestli vše půjde časově skloubit. Věřím, že ano. Tým by se tak znovu zkvalitnil i rozšířil,“ uvádí trenérka.

Autor Pavel Kortus, iDnes.cz

Celý materiál čtěte na webu iDnes.cz zde.