Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.7.2020 otevřeno: 1490 x

Žádné absence, žádné výmluvy. Hodonínské házenkářky míří výš

Téměř měsíc zbývá do začátku nejvyšší české házenkářské soutěže žen, ve které se představí i hráčky Hodonína. Zatímco v průběhu svého premiérového roku v Mol lize bojoval kádr především o udržení, v tom novém chce stoupat tabulkou a konkurovat soupeřům. „Práce s hráčkami je až překvapivá. Žádné absence, žádné výmluvy, každá z nich jede nadoraz. Zatím jsem velmi spokojený,“ pochvaluje si dosavadní přípravu trenér Antonín Střelec v rozhovoru pro Hodonínský deník.

S přípravou začaly hráčky už v květnu. S novým trenérem, který nahradil dosavadního kouče Tomáše Bártu, je čekaly tréninky zaměřené především na zlepšení kondice. „Příprava je delší, před sezonou nás navíc čeká patnáct přípravných zápasů. Máme slušně postavený tým, kterému ale zatím chybí zkušenosti. I to je jeden z důvodů, proč máme v plánu odehrát tolik utkání. Sehranost kádru je nejdůležitější, musíme na ní zapracovat,“ říká trenér, který už v hodonínském týmu dříve působil.

Zmíněné zkušenosti postrádá Hodonín především kvůli juniorským reprezentantkám, kterými nový kouč kádr doplnil. Ty mají týmu spolu s dvěma polskými posilami v nové sezoně pomoci. „Postupně se sehráváme, musíme hlavně zjistit, kdo má jaké návyky. Mladé holky ale zapadly výborně, Polky stejně tak. Občas dojde k jazykové bariéře, jelikož máme v týmu i Slovenky, ale vycházíme spolu dobře. A rukama a nohama se domluvíme vždycky,“ usmívá se Petra Jadamíková zastávající post pivota.

 

Celý článek Hodonínského deníku najdete zde.