Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.7.2020 otevřeno: 972 x

Házenkářky Mostu dostaly medaile, gratuloval jim hejtman Ústeckého kraje

Ve středu odpoledne převzaly na mosteckém Benediktu hráčky a realizační tým Černých andělů medaile a pohár za vítězství v uplynulém ročníku MOL ligy a už ve čtvrtek ráno zamířila část týmu do Ústí nad Labem na setkání s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem.

 

Mostecké házenkářky při exhibici v plážové házené převzaly zlaté medaile za vítězství v interlize. Sezona sice skončila Černým andělům předčasně, ale jejich vedení v tabulce už bylo tak drtivé, že zlato již měly jisté. Představitelé města, klubu a manžer soutěží ČSH házenkářky ocenili přímo na mosteckém Benediktu.

„Nebudeme používat oficiálně titul mistr, ale hráčky už měly takový bodový náskok, tak jsme se dohodli, že hráčky a realizační tým dostanou pohár a medaile. V historických tabulkách to ale zanesené nebude,“ řekl manažer DHK Baník Most Rudolf Jung.

Šestici hráček (Lucia Mikulčík, Tereza Eksteinová, Dominika Zachová, Veronika Mikulášková, Eva Bezpalcová, Michaela Borovská) na hejtmanství ve čtvrtek ráno doprovázel hlavní trenér Jiří Tancoš a předsedkyně klubu Pavla Chotěborská. Oldřich Bubeníček členkám a vedení historicky nejúspěšnějšího kolektivního sportu v regionu poděkoval za úspěchy a vzornou reprezentaci kraje v sezóně 2019/2020.

Momentálně házenkářky Mostu vyčkávají na rozhodnutí EHF ohledně jejich účasti v Lize mistryň. Do ní mají vrátka pootevřená, jsou totiž v roli náhradníka a některé týmy mají účast kvůi koronaviru ohroženou. 

Více v rozhovoru na iDnes.cz zde.