27.2.2010 otevřeno: 1135 x

Slavia prodloužila sérii, zvítězila v Olomouci

Vedoucí Slavia Praha prodloužila svoji sérii neporazitelnosti již na jedenáct zápasů a neustále má na špici tabulky čtyřbodový náskok před druhým Veselím nad Moravou. To v regionálním derby porazilo Zlín.

WHIL – 18.kolo

Veselí nad Moravou – Zlín 33:29 (18:15)

Dva pětiminutové střelecké výpadky, po každém v jednom z poločasů, připravily Zlín o možnost bojovat o lepší výsledek na hřišti úřadujícího českého mistra. Hostující tým se držel na dostřel do 19.minuty a stavu 10:10, pak ale domácí odskočily sérií pěti branek na 15:10. Zlín, který chce potvrdit, že do baráže nepatří, pak do poločasu snížil na rozdíl tří branek a na začátku druhé půle na dvoubrankový rozdíl 16:18. Další střelecký výpadek hostujícího týmu domácí potrestaly opět sérií pěti branek a znovu odskočily na bezpečných 25:18. Zlínu se podařilo zápas ještě zdramatizovat, když jejich pětibranková série znamenala snížení na 26:29. Zkušenější domácí celek ale neponechal nic náhodě, v zápase zvítězil 33:29 a pokračuje ve stíhání vedoucí Slavie Praha.

Nejlepší střelkyně Veselí n./Moravou: Fleková 8/2, Súkenníková 7, Štěrbová 6

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 6/3, Salčáková 5/1, Brzósková 4, Cedidlová 4/2

Sedmimetrové hody: 6/3 – 8/6, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 300

Lenka Černá je po svém zranění již zpět mezi třemi tyčemi

Písek – Inter Bratislava 41:24 (21:14)

Podle předpokladů dominovaly domácí házenkářky v zápase proti slovenskému nováčkovi. Inter, který do Písku přijel již bez své brankářské jedničky Múdre, jež nyní hostuje v ŠKP, od počátku zaostával a jedinou otázkou byla výše skóre. Již v poločase vedly domácí 21:14, ve druhé půli svůj náskok navyšovaly na konečných 41:24.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 12/2, Stellnerová 9, Borovská 7

Nejlepší střelkyně Interu: Zámečníková 8/2, Kalmanová 5

Sedmimetrové hody: 3/2 – 9/5, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 250

Olomouc – Slavia Praha 19:23 (8:15)

I nadále se vezou hráčky Slavie na vítězné vlně a nezastavil je ani jediný tým, který je v letošní sezóně porazil. Slavia opětovně dokázala, že její výsledky nejsou dílem náhody a v Olomouci zvítězila rozdílem čtyř branek 23:19. Důležitým momentem byl úsek mezi 18.-28.minutou, kdy hostující házenkářky odskočily ze stavu 8:6 na 14:7. Výrazným náskokem vedly i ve druhé půli, když ve 46.minutě Černá svojí pátou brankou zvyšovala již na 20:12. Domácí ani za takto nepříznivého stavu nesložily zbraně a pokusily se zápas zdramatizovat. Dvě minuty před koncem snižovala svojí jedenáctou trefou domácí Hrbková na 18:21, ale další dvě branky z rukou hostujících hráček definitivně stvrdily vítězství Pražanek. Ty si tak připsaly další dva body a stále vévodí tabulce soutěže!

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hrbková 11/7, Hejtmánková 2, Mýlková 2

Nejlepší střelkyně Slavie: Jedličková 8/3, Černá 6, Kutlvašrová 3

Sedmimetrové hody: 9/7 – 4/3, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků:400

Jindřichův Hradec – Trenčín 22:33 (8:15)

Jednu z posledních šancí na bodový zisk a tím možnost vyhnout se ošemetné baráži o WHIL, promarnily dnes házenkářky Jindřichova Hradce. Ty sice na začátku vedly 3:1, ale nadšeně hrající hostuující hráčky pak sérií čtyř branek získaly vedení 5:3 a to již ze svých rukou nepustily. V poločase slovenský celek vedl 15:8 a domácí hráčky se nezmohly na větší odpor. Trenčín nakonec z jihu Čech odváží vysokou výhru 33:22.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Kupková 6/2, Keslerová 4, Pilařová 3, Matoušková 3, Kohoutová 3

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 8/2, Ďuržová 5, Kovaličková 5, Wollingerová 5

Sedmimetrové hody: 6/3 – 2/2, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Pavlát, Pešek, diváků: 250

Michalovce – ŠKP Bratislava 26:26 (14:15)

Celý první poločas mezi slovenskými giganty byl vyrovnaný a do šaten odcházely hostující házenkářky s jednobrankovým náskokem 15:14. ŠKP se vydařil vstup do druhého poločasu, kdy čtyřmi brankami v řadě odskočil na 19:14. Ještě pět minut před koncem vedl poslední slovenský mistr tříbrankovým rozdílem 25:22, ale mohutný finiš domácích znamenal dokonalé otočení skóre. V 59.minutě po brance Hollé Michalovce získaly vedení 26:25, spravedlivou remízu nakonec zařídila v poslední minutě střetnutí Kertészová. V sestavě Michalovců se po dlouhé době objevily i dvě dlouhodobě zraněné hráčky, spojky Obšatníková a Tobiášová, které pomohly k remíze šesti brankami.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Pollaková 7, Obšatníková 5/5, Hollá 3, Tregubovová 3

Nejlepší střelkyně ŠKP: Martanovičová 9, Beňušková 8/4, Kertészová 3, Globanová 3

Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Daňo, Sabol, diváků 1200