6.3.2010 otevřeno: 1356 x

Ani letos Olomouc v Šaľe neuspěla

Čtyřmi zápasy dnes pokračovala ženská Interliga a její devatenácté kolo. Největším tahákem byl bezesporu zápas mezi Šaľou a Olomoucí. Hanačky v něm na půdě Šaľy neuspěly, naopak Šaĺa vítězstvím zvýšila svoje naděje na medailové umístění po dlouhodobé části WHIL.

WHIL - 19. kolo

Inter Bratislava - ŠKP Bratislava 17:39 (10:18)

V Bratislavském derby potrdil jednoznačnou roli favorita hostující ŠKP. Domácí hráčky držely s posledním slovenským mistrem krok do 16.minuty a stavu 6:8. V dalších dvanácti minutách ale dokázaly jen jednou skórovat a ŠKP odskočilo na uklidňujících 18:6. V dalším průběhu zápasu pak již jen navyšovalo náskok, který se zastavil na konečných 39:17 ve prospěch ŠKP.

Nejlepší střelkyně Interu: Pončáková 7/2, Kalmanová 4/1, Sveráková 4

Nejlepší střelkyně ŠKP: Kochanová 8, Šimáková 7/2, Janšáková Z. 6

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Kohout, Novák

Štetáková (ŠKP) při střelbě na branku Interu

Zlín - Písek 33:39 (16:19)

Písek potvrdil rozdílné postavení mezi oběma celky v tabulce a dokázal i na palubovce Zlína získat dva body. Napomohl mu k tomu samotný úvod zápasu. V tom sice domácí hráčky vedly 4:2, ale série pěti branek otočila skóre ve prospěch Jihočešek. Ty si pak udržovaly povětšinou dvoubrankové vedení, aby nakonec v poločase vedly 19:16. Ani začátek druhé půle se domácím nevydařil, zatímco Písek byl v útoku velice úspěšný. Ze stavu 20:17 dokázal sedmi brankami v řadě odskočit již na desetibrankový rozdíl 27:17 a předčasně tak rozhodl o svém vítězství. Ještě pět minut před koncem vedly svěřenkyně trenéra Salače 38:27, aby domácí v závěrečných minutách již jen kosmeticky upravily výsledek na 33:39. V zápase došlo k ojedinělé situaci, kdy nejlepší střelkyní Písku nebyla zcela vyjímečně Iveta Luzumová.

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 7/2, Talašová 6, Brzósková 5

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 10/5, Martenková 6, Šichmanová 4, Stellnerová 4

Sedmimetrové hody: 8/5 - 7/5, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 368

Zlín v zápase s Pískem utrpěl svoji čtrnáctou porážku

Šaľa - Olomouc 26:23 (14:10)

Ani tentokráte Hanačky v Šaĺe neuspěly a jejich dnešní soupeř se na ně po vítězství 26:23 bodově dotáhl v interligové tabulce. Do 12.minuty bylo utkání vyrovnané, aby pak Šaľa dokázala získat až pětibrankové vedení. To do poločasu Olomouc snížila na 10:14, ale v dalším průběhu se jí nedařilo více odmazat z náskoku domácích. Jeeště osm minut před koncem vedla Šaľa po brance Tóthové ze sedmimetrového hodu 24:18 a zdálo se, že zápas dovede k jasnému vítězství. V přesilové hře se ale Olomouci podařilo snížit a později se dokonce přiblížila na rozdíl dvou branek 22:2. Hostující brankářka pak dokonce kryla sedmimetrový hod Tóthové a když z dalšího protiútoku snížila Hrbková dokonce na 23:24, byla velmi blízko historickému bodovému zisku. Dvě branky Trochtové ale nakonec rozhodly o vítězství Šaľy 26:23.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Popluhárová 9/4, Tóthová 9/2, Trochtová 3, Szarková 3

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hrbková 6/2, Tomečková 4, Spíchalová 3, Vašková 3

Sedmimetrové hody: 8/6 - 2/2, vyloučení: 5 (ČK Czanik) - 6, rozhodčí: Barborík, Rondoš, diváků: 300

I přesto že Jana Spíchalová (Olomouc) mířila přesně, vítězství to jejímu týmu nepřineslo

Trenčín - Veselí nad Moravou 21:30 (14:14)

Veselí nad Moravou si dokázalo v prvním poločase vypracovat až tříbrankové vedení, to ale domácí házenkářky dokázaly do poločasu srovnat na poločasových 14:14. Ve druhé půli se již naplno projevila větší zkušenost hostujících házenkářek a když Trenčín neproměnil několik dobrých brankových příležitostí, zvítězil moravský celek o devět branek 30:21.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 7/2, Drotárová 4, Šáteková 3

Nejlepší střelkyně Veselí nad Moravou: Fleková 7/2, Súkenníková 6, Štěrbová 4

Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/4, vyloučení: 5 (ČK Drotárová) - 3, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 300