13.3.2010 otevřeno: 1321 x

První titul pro český celek, Interligu vyhraje Slavia!

Šlágrem kola, který se dá směle nazvat i šlágrem roku, dnes bylo utkání mezi Veselím nad Moravou a Slavií, které přímým přenosem přenášela i Česká televize. Slavia v něm dokázala porazit moravský celek na jeho půdě a dvě kola před koncem si zajistila celkové vítězství v soutěži WHIL.

WHIL - 20.kolo

Veselí nad Moravou - Slavia 33:34 (16:18)

Spanilou jízdu Slavie Praha interligovou soutěží nakonec nepřerušil ani obhájce českého titulu z Veselí nad Moravou. Pražanky tak dosáhly na první letošní metu a navíc vrátily svému dnešnímu soupeři porážku z finálového souboje v Českém poháru. Slávistky vstoupily do zápasu sebevědomě, jak se na vedoucí tým celé soutěže sluší, a dokázaly si v průběhu první půle vybudovat až čtyřbrankové vedení 12:8. Domácí házenkářky pak dokázaly do poločasu snížit na rozdíl dvou branek 16:18.

Ve druhé půli se domácím hráčkám podařilo třemi brankami v řadě zápas otočit ve svůj prospěch na 19:18. Po chvíli se do vedení dostaly opět Pražanky, ale dvě branky Flekové započaly domácí nápor. Ten rezultoval ve vedení Moravanek na 26:22 a zdálo se, že jeho zkušené hráčky dovedou zápas do vítězného konce. V tu chvíli dokonce mohly Veselanky myslet na konečný triumf v soutěži, když k lepšímu skóre ze vzájemného zápasu potřebovaly zvítězit o sedm branek. S tím se ale Slavia nehodlala smířit a třemi brankami v řadě náskok Veselí téměř vymazala. O pět minut později již český tým vedl dokonce 32:29 a přestože Veselí dvakrát snížilo na rozdíl jediného gólu, z celkového vítězství a tím i z vítězství v celém letošním ročníku WHIL, se mohla radovat Slavia.

Nejlepší střelkyně Veselí nad Moravou: Fleková 10/6, Vinyatynská 9/3, Chmelařová 6

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 8, Kutlvašrová 6, Keclíková 6/1

Sedmimetrové hody: 9/9 - 5/4, vyloučení: 0 - 3, rozhodčí: Brunovský, Čanda, diváků: 300