13.3.2010 otevřeno: 1015 x

Trenčín vyhrál v Písku

Po dopoledním šlágru kola mezi Veselí nad Moravou a Slavií pokračovalo dvacáté kolo pěti dalšími zápasy. Úspěšnější v nich byly slovenské celky a Trenčín dokonce Písku připravil teprve třetí domácí porážku.

WHIL - 20.kolo

Michalovce - Inter 42:17 (25:5)

Sestava Interu s jednou brankařkou a osmi hráčkami do pole nemohla na domácí zkušený celek stačit a jeho hráčky si konečně s chutí zastřílely. Interu se nedařilo v útoku prosazovat a svoji třetí branku vstřelil až ve 21.minutě. Již v poločase vedly domácí rozdílem dvaceti branek a na konečné výhře 42:17 se podílely střelecky všechny hráčky Michalovců s výjimkou brankářek.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Kvetková 7, Szöllösiová 6, Škľaruk 5, Hollá 5/2
Nejlepší střelkyně Interu: Jurigová 5, Žišková 4, Lormannová 4/3

Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3, vyloučení: 8 (ČK Bakhyrieva) - 5 (ČK přímá Lormannová), rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 900

Pivotka Michalovců Škľaruk se v zápase pětkrát zapsala do střelecké listiny

Olomouc - Partizánske 27:23 (12:11)

Velmi lichotivý  výsledek uhrálo Partizánske v Olomouci. V prvním poločase držely s domácími krok a nedovolily jim odpoutat se na výraznější brankový rozdíl. V závěru poločasu dokonce slovenské házenkářky dvěma brankami snížily na poločasových 11:12. V úvodu druhé půle Olomouc pěti brankami v řadě odskočila na uklidňujících 17:11 a dlouho si udržovala pětigólový rozdíl. Ten se podařilo Partizánskemu v posledních deseti minutách zkorigovat na konečných 27:23 ve prospěch domácích.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hejtmánková 7/5, Hrbková 5, Tomečková 4

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Mičiníková 10/3, Hýllová 4, Blažeková 3, Zajačková 3/1

Sedmimetrové hody: 8/6 - 5/3, vyloučení: 5 - 4 (ČK přímá Mičiníková), rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 150

ŠKP Bratislava - Zlín 34:27 (22:10)

Domácí házenkářky dokázaly výbornou obranou a efektivním útokem rozhodnout střetnutí se Zlínem již po třiceti minutách. V poločase totiž vedly po ofenzivní brankové smršti již 22:10. Ve druhém poločase pak mohly dostat příležitost již všechny hráčky ŠKP a Zlínu tak dovolily zkorigovat stav utkání na přijatelných 27:34.

Nejlepší střelkyně ŠKP: Beňušková 8/1, Kertészová 8, Kochanová 4, Porubská 4, Janšáková Z. 4

Nejlepší střelkyně Zlína: Šviráková 5, Růčková 5, Poznarová 4, Brzósková 4

Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/0, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Pastierik, Cipov, diváků: 150

Písek - Trenčín 25:32 (16:15)

Překvapivou prohru utrpěly házenkářky Písku v zápase proti Trenčínu. Přestože si Písek v první půli dokázal vypracovat čtyřbrankové vedení, záhy o něj přišel a jednogólový náskok domácím zajistila až branka Borovské v poslední minutě první půle. Hned na začátku druhého poločasu ale o svoje vedení přišel a Trenčín pak Písku až na jedinou výjimku nedovolil otočit skóre ve prospěch Jihočešek. Rozhodnutí padlo v poslední desetiminutovce, kdy od stavu 23:24 domácí osm minut nedokázaly skórovat a Trenčín šesti brankami v řadě získal definitivní převahu. Hostující házenkářky nakonec zvítězily 32:25.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 9/1, Stellnerová 4, Martenková 4

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 7/2, Kovaličková 7, Šáteková 6

Sedmimetrové hody: 4/2 - 6/4, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 220

Jindřichův Hradec - Šaĺa 26:33 (17:20)

Domácí házenkářky bojovaly ještě o aspoň teoretickou šanci na posun na pátou příčku a jejich snaha se jim dařila až do 50.minuty druhé půle. Přestože slovenský celek získal dvakrát v průběhu první půle pětibrankové vedení, domácí jej dokázaly do poločasu zkorigovat na 17:20. Ve 36.minutě domácí příznivci tleskali již páté brance Kohoutové, která znamenala snížení na rozdíl jediné branky 21:22. Šaľa o svém vítězství definitivně rozhodla v poslední desetiminutovce, ve které odskočila ze stavu 27:24 na 31:24. Celkově pak vyhrála o sedm branek, když dvě její spojky Tóthová a Popluhárová nastřílely Jindřichovu Hradci dvacetšest branek.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Kohoutová 6, Krupicová 4/4, Bubeníková 4, Kupková 4, Keslerová 4

Nejlepší střelkyně Šaľy: Tóthová 14, Popluhárová 12/5, Czanik 4

Sedmimetrové hody: 7/4 - 6/6, vyloučení: 8 - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 235