24.3.2010 otevřeno: 1423 x

Slavia zvítězila v Bratislavě a pomohla Olomouci k bronzu

Spanilá jízda házenkářek Slavie základní částí Interligy byla zakončena. Díky jejich vítězství na palubovce loňského slovenského šampiona ŠKP pomohly Pražanky k absolutní nadvládě českých týmů v letošním ročníku. Na třetí příčku se tak posunula Olomouc, která zvítězila v J.Hradci.

WHIL - 22.kolo

V Interlize se v jejím posledním kole bojovalo o bronzovou příčku v celkové tabulce. Po té prahlo především ŠKP, které doma hostilo již jistého vítěze Interligy Slavii, ale šanci měla také Olomouc. Ta musela na plno bodovat v Jindřichově Hradci, již jistém účastníkovi baráže, a spoléhat na pomoc pražského celku.

Slavia až na samý úvod zápasu, kdy prohrávala 2:5, nepustila domácí hráčky do vedení. Ještě do poločasu její hráčky otočily na 14:12 a o tom, že z vítězství se budou radovat i v posledním zápase, rozhodl jejich vstup do půle druhé. Po deseti minutách vedly hostující házenkářky 20:14 a přestože domácí dokázaly snížit na 19:22, na další brankovou šňůru znamenající náskok pro Slavii v poměru 28:19 již ŠKP sílu odpovědět nenašlo. V zápase celků z hlavního města, které drží smutný triumf v počtu diváků na jejich zápasech, pak Slavia výhrou 29:22 donutila funkcionáře obou svazů, aby nachystané bronzové medaile pro ŠKP opět zabalili a ty teď poputují do Olomouce.

Ta se překvapivě trápila na půdě posledního českého celku Jindřichova Hradce. Jeho házenkářky bojovaly v zápase jen o čest a o to, aby si dokázaly, že házenou přeci jen umí a na Interligu stačí. Přestože hostující hráčky získaly v průběhu první půle již tříbrankový náskok, domácí zlepšenou hrou v závěru první části utkání otočily ve svůj prospěch. Nepovedl se jim ale vstup do druhé půle, ve kterém Olomouc získala čtyrgólové vedení a tento náskok si udržela až do konce zápasu. Díky tomu se tak o chvíli později mohla po zprávě z Bratislavy radovat ze zisku bronzových medailí.

Další tři zápasy pak nepřinesly žádnou dramatickou zápletku. Veselí nad Moravou potvrdilo výhrou nad Partizánským stříbrnou pozici, Inter ve svém rozlučkovém zápase nestačil na Trenčín a Michalovce podle předpokladů zdolaly Zlín. Překvapivá je pak vysoká prohra Písku, který doma hostil Šaľu. V prvním poločase domácí nedokázaly odolat ofenzivní smršti hostujícího celku, který nakonec zvítězil 40:27.

V českém semifinále se utkají Slavia Praha - Písek a Veselí nad Moravou - Olomouc. Na Slovensku to bude ŠKP - Trenčín a Šaľa - Michalovce.

Souhrn výsledků a statistik 22.kola

Michalovce - Zlín 37:27 (21:13)

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 9/2, Horňákovaá 6, Pollaková 4, Hollá 4

Nejlepší střelkyně Zlína: Šviráková 5, Selucká 4, Růčková 4/2, Poznarová 4/1

Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/3, vyloučení: 7 - 4, rozhodčí: Černý, Vydra, diváků: 700

Inter Bratislava - Trenčín 26:38 (13:21)

Nejlepší střelkyně Interu: Pončáková 7/2, Zámečníková 6/1, Sveráková 3

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 6/1, Šáteková 6, Gašparovičová 4/2

Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/4, vyloučení: 6 (ČK Šněgoňová) - 6, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 50

ŠKP Bratislava - Slavia Praha 22:29 (12:14)

Nejlepší střelkyně ŠKP: Šimáková 7/2, Hodošková 5, Beňušková 2

Nejlepší střelkyně Slavie: Jedličková 7/4, Keclíková 5, Romanczinová 4

Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/4, vyloučení: 5 (ČK Štetáková) - 4, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 100

Písek - Šaľa 27:40 (9:23)

Nejlepší střelkyně Písku: I.Luzumová 9/1, Stellnerová 5, Crhová 5/1

Nejlepší střelkyně Šaľy: Czanik 9, Popluhárová 8/1, Szarková 8/1

Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/5, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 180

Veselí nad Moravou - Partizánske 39:28 (21:13)

Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Viniatynská 7, Chmelařová 7/1, Súkenníková 4, Kratochvílová 4, Fleková 4/3

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Košíková 10/3, Kalmárová 4, Kankulová 3, Rychtárechová Z. 3, Mičiníková 3/1

Sedmimetrové hody: 6/5 - 6/4, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Bubeníček, Smékal, diváků: 200

Slávistky Vítková a Satrapová s poháry pro vítěze WHIL, které předávali Jozef Ambruš (SZH) a Stanislav Svoboda (ČSH)