10.4.2010 otevřeno: 1151 x

V prvních zápase vítězství favoritů, Slavia uštědřila Písku debakl

Prvními zápasy dnes začaly semifinálové série národních play-off. V repríze loňského finále se radovaly házenkářky Veselí nad Moravou, ve druhém semifinále uštědřily slávistky debakl Písku.

WHIL - semifinále

Veselí nad Moravou - Olomouc 29:26 (11:13), stav série 1:0

Loni se oba týmy střetly až ve finále, letos se musí mezi sebou popasovat již o krok dříve. Lépe do série vstoupily obhájkyně titulu, které na domácí palubovce svého soupeře porazily o tři branky. První půle se ale lépe vyvedla hostujícím házenkářkám, které v ní vedly povětšinou o dvě branky a se stejným rozdílem také po poločase odcházely do šaten. Olomouc ve druhé půli dlouho držela 2-3brankový náskok. Ten se domácím podařilo srovnat až v 51.minutě na 23:23 a o všem rozhodla závěrečná pětiminutovka střetnutí. V té dokázaly Hanačky jen jedinkrát skórovat, zatímco domácí se radovaly pětkrát a radovaly se i po skončení utkání z vítězství 29:26.  Druhý zápas se hraje zítra také ve Veselí nad Moravou

Nejlepší střelkyně Veselí nad Moravou: Štěrbová 9, Vinyatynská 5, Chmelařová 4, Fleková 4/3

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hrbková 8/2, Hejtmánková 5, Spíchalová 3

Sedmimetrové hody: 3/3 - 1/1, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 350

Slavia Praha - Písek 40:17 (20:10), stav série 1:0

Hala v Edenu viděla jednoznačné utkání, ve kterém dominoval nejlepší tým Interligy Slavia Praha. Písek držel se svým soupeřem krok pouze do desáté minuty, kdy domácí hráčky vedly 6:5. Pak se Slavii podařila šňůra sedmi branek, kdy trestala soupeře především z rychlého protiútoku. Písek nedokázal na tlak domácích zareagovat a zápas se pak proměnil v jednoznačnou záležitost domácích. Slavia dohrávala utkání v exhibičním tempu a zvítězila 40:17. V sérii tak vede 1:0 a zítra před televizními kamerami dopoledne sehrají týmy druhé střetnutí.

Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 7, Černá 6, Vaňková 5, Brablcová 5, Keclíková 5/1

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 7/3, Stellnerová 6

Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Rudinský, Mandák, diváků: 120