11.4.2010 otevřeno: 1358 x

Slavia i Veselí jsou krok od finále

Ani ve druhém zápase vítězky základní části Interligy nezaváhaly a přesvědčivě svého soupeře z Písku porazily. Stejně jako Veselí nad Moravou, kterému se i dnes podařilo porazit soupeře z Olomouce, tak chybí Pražankám k postupu do finále jediný krok.

WHIL - semifinále 2.utkání

Slavia Praha - Písek 35:19 (19:10), stav série 2:0

Do dvacáté minuty dnes Písek dokázal se Slavií držet krok, přesto nakonec v poločase prohrával téměř stejným rozdílem jako v prvním duelu. K náskoku Slavii, která dnes také nezvykle často chybovala, stačila pozorná obrana a čekání na chybu soupeře. Každou z nich pak Slávistky potrestaly rychlým protiútokem, který jen vyjímečně nekončil brankou. Písku selhaly všechny elitní střelkyně, oproti včerejšku se dařilo tradiční opoře Luzumové, ale na mnohem důraznější Slavii to bylo málo. Ta po výhře 35:19 přidala další vítězství v sérii a svůj postup do finále může stvrdit již v sobotu v Písku.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 9, Knedlíková 7, Keclíková 4

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 7/3, Stellnerová 3, Crhová 3

Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3, vyloučení: 5 - 1, rozhodčí: Brunovský, Čanda, diváků: 100

Veselí nad Moravou - Olomouc 27:18 (14:7), stav série 2:0

Zatímco včera tahala Olomouc většinu času za delší konec provazu, dnes pro Hanačky utkání začalo velice špatně. Domácí házenkářky vydařeným vstupem do zápasu dokázaly svému soupeři odkočit po deseti minutách na rozdíl čtyř branek 6:2 a hostující tým se s tím nedokázal po celé utkání vyrovnat. Stejně jako vstup, nevyšel Olomouci ani závěr prvního poločasu, kdy jí Veselí uteklo na poločasových 14:7. Ve druhé půli se Olomouc dokázala přiblížit maximálně na rozdíl pěti branek, aby jí její loňský finálový přemožitel v závěru opět odskočil a to na výsledných 27:18. Obhájce titulu tak v sérii vede 2:0, příští víkend budou mít Hanačky možnost sérii prodloužit na vlastní palubovce.

Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Štěrbová 5/1, Chmelařová 5, Fleková 5

Nejlepší střelkyně Olomouce: Vašková 5, Hrbková 4/1, Tomečková 3

Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/1, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 400