1.5.2010 otevřeno: 1194 x

1.finále WHIL: Suverénní vítězství Slavie

Prvním zápasem dnes odstartovala finálová série ženské Interligy. Obhájkyně titulu Veselí nad Moravou přijely v roli hostujícího týmu do Edenu, kde se jim letos podařilo již jednu cennou trofej vybojovat.

WHIL - finále

1. utkání: Slavia Praha – Veselí nad Moravou 30:19 (11:9)

Vysokou výhrou vstoupily házenkářky pražské Slavie do finálové série proti Veselí nad Moravou. Proti obhájci titulu z poslední sezóny od začátku vedly, nejprve dvoubrankovým rozdílem 6:4, který později narostl po šňůře tří branek na 9:4. Slavia se opírala tradičně o výbornou defenzivu podpořenou výkonem brankářky Satrapové. Na druhé straně se dařilo i Lence Černé, stejně jako její spoluhráčce Štěrbové. Tu ale již v průběhu první půle dokázaly domácí hráčky v obraně úspěšně zdvojovat a protože se k ní ve druhé půli nikdo z jejích spoluhráček nepřidal, získávala Slavia čím dál tím více výraznější převahu. K té jí napomohla i branková série ze 17:15 na 24:15, na které se velkou měrou podílela slávistka Klára Černá. Slávistky nakonec vyhrály zcela přesvědčivě, když na obou stranách v závěru zápasu dohrávaly hráčky z lavičky. Po vítězství 30:19 se Pražanky ujaly vedení v sérii 1:0. Druhé utkání se hraje zítra od 10hodin.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 11, Vítková 5, Jedličková 4/2
Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Štěrbová 5, Fleková 5/2, Zvoničová G. 3

Sedmimetrové hody: 6/2 – 5/3, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Brunovský, Čanda, diváků: 250