1.5.2010 otevřeno: 1537 x

2.finále WHIL: Slavia podruhé vítězně

Po včerejším úvodním střentutí pokračovala finálová série již dnes druhým zápasem. Stejně jako ve včerejším utkání měla výhodu domácího prostředí pražská Slavia, vítěz základní části soutěže.

WHIL – finále ČR

Slavia Praha – Veselí nad Moravou 29:24 (12:13)

I druhé domácí utkání dokázala Slavia dovést do vítězného konce, i když to měla o poznání těžší než ve včerejším zápase, který vyhrála rozdílem jedenácti branek. V první půli se oba týmy střídaly ve vedení, které nakonec v poločase na svoji stranu získal hostující tým z Veselí nad Moravou.

Stejný průběh měl pak i druhý poločas a to až do stavu 20:19 pro moravský celek (48.minuta). Tomu však v poslední desetiminutovce totálně selhala ofenziva a Slavia toho využila k otočení skóre. V 57.minutě vedly domácí házenkářky již o pět branek 26:21 a i druhé utkání tak dovedly do vítězného konce. Po vítězství 29:24 vedou v sérii 2:0. Ta se nyní přesouvá na Moravu. Veselí by k obhájení titulu muselo zvítězit třikrát za sebou.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 8, Kutlvašrová 7/2, Knedlíková 4

Nejlepší střelkyně Veselí n./Moravou: Štěrbová 5, Chmelařová 5, Kočí 5/1

Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/3, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 150