8.5.2010 otevřeno: 1875 x

Veselí odmítlo konec finále, Slavii dnes porazilo

Třetím zápasem pokračovala finálová série české části Interligy házenkářek. Veselí v něm nakonec slavilo výhru a prodloužilo tak sérii minimálně na čtyři utkání. Na Slovensku se již dnes rozhodlo o držiteli mistrovského titulu.

W.H.I.L.

3.finále ČR: Veselí nad Moravou – Slavia Praha 27:25 (11:13), stav série 1:2

První poločas byl dlouho velmi vyrovnaný a ani jeden z týmů nedokázal získat výraznější vedení. To se nakonec podařilo domácím házenkářkám, které si čtyřmi brankami v řadě v 18.minutě dokázaly vypracovat vedení 10:7. Na to zareagoval trenér hostujícího celku Petr Pína oddechovým časem a po něm se mu jeho svěřenkyně odměnily otočením skóre ve prospěch Slavie na 11:10. Nakonec Slavia odcházela do šaten s dvojbrankovým náskokem, když v poslední sekundě přidala třináctou branku Pražanek Klára Černá. Ta byla jednoznačně nejlepší hráčkou na hřišti a k poločasovému vedení svého celku přispěla sedmi brankami. Slavia měla v prvním poločase výrazně vyšší úspěšnost střelby a přestože udělala dvanáct technických chyb, měla proti svému soupeři navrch. Veselí se nedařilo prosazovat se ze střední vzdálenosti, když kanonýrka Štěrbová, na kterou domácí hodně spoléhali, nedokázala prostřelit soupeřovu obranu.

Druhá půle začala pro domácí hráčky nadějně. Zdálo se, že poločasová přestávka týmu Petera Sabadky prospěla a Veselí získalo rychle vedení 15:14. Slavia ale okamžitě zařadila vyšší rychlostní stupeň ve své defenzivě a technické chyby zkušených domácích hráček poskytly Pražankám šance na jednoduché branky. Čtyři rychlé protiútoky v řadě dostaly Slávistky zpět do vedení 19:15. S Veselím to v tu chvíli nevypadlo vůbec dobře, tým působil bezradným dojmem, zatímco Slavia měla opět hlavu vysoko nahoře. Domácí házenkářky ale zabojovaly, zlepšily obranu a nepouštěly již soupeře ke střelbám na brankoviště. Pomalu začaly ukrajovat z náskoku Slavie a v 51.minutě bylo po brance Gábiny Zvoničové srovnáno na 22:22. Vedení na stranu domácích o chvíli později překlonila vynikající Fleková, která nahradila branky Štěrbové. Zkušená házenkářka, která kvůli zranění nedohrála druhé utkání na Slavii, měla nakonec největší podíl na výhře domácích 27:25.

Čtvrté utkání se hraje zítra v 17:30 hodin opět ve Veselí nad Moravou.

Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Fleková 13/5, Štěrbová 4, Súkenníková 3, Zvoničová 3

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 9, Kutlvašrová 4, Knedlíková 4

Sedmimetrové hody: 5/5 - 5/3, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 300

Finále Slovensko: Michalovce - ŠKP 26:34 (10:17), konečný stav série 0:3 - ŠKP obhájilo slovenský titul

Slávistka Kutlvašrová utkání nedohrála, stejně jako minulý zápas hráčka Veselí Fleková