8.5.2010 otevřeno: 2011 x

Baráž o W.H.I.L: první utkání pro Most

První barážové utkání dnes proběhlo na palubovce severočeského Mostu. Ten jako vítěz první ligy žen vyzval na souboj poslední český celek Interligy Jindřichův Hradec. A v utkání se rozhodně bylo na co dívat.

Baráž o W.H.I.L. - 1.utkání

Most - Jindřichův Hradec 25:22 (13:10)

Mostecká hala si v dnešním zápase připomněla staré dobré časy místní házené. Vynikající kulisu od počátku tvořily oba tábory a rozhodně viděli zajímavé utkání, na které se přišlo podívat téměr devět stovek příznivců! Domácí házenkářky vstoupily do zápasu výborně a ve 4. minutě vedly 3:0. I další minuty patřily Mostu, který se svého interligového soupeře nezalekl a vypracoval si až pětibrankové vedení. To svítilo na ukazateli i ve 20.minutě, když Dvořáková proměnila svoji druhou sedmičku. V poslední desetiminutovce ale domácí skórovaly jen jednou a J.Hradec dokázal do poločasu snížit na 10:13.

I druhá půle vyzněla lépe pro prvoligový Most. Jeho hráčky opět získaly pětibrankový náskok a po sérii tří gólů se ve 48.minutě ujaly dokonce sedmibrankového vedení 21:14. Opět se ale opakoval scénář první půle a pro domácí nevydařený závěr zápasu. Za stavu 22:15 se hostujícímu týmu podařilo během pěti minut pětkrát skórovat, zatímco domácí nepřidaly i přes slibné branové příležitosti jedinou branku. Tři minuty před koncem bylo sníženo již jen na dvoubrankový rozdíl 23:21, aby minutu před koncem domácí hráčky ještě jednu branku přidaly. Most tak v prvním zápase zvítězil 25:22 a veze si do středeční odvety na Jih Čech náskok tří branek.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 6, Vysloužilová 5, Crhová 4

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Kupková 5/2, Eliášová 5, Matoušková 3

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/2, vyloučení: 3 - 5 (ČK přímá Keslerová), rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 860