9.5.2010 otevřeno: 2135 x

Házenkářky Slavie završily sezónu snů titulem

Poslední krůček k mistrovskému titulu přidaly dnes házenkářky pražské Slavie. V interligové soutěži jen jedinkrát poznaly hořkost porážky a zaslouženě triumfovaly v české části soutěže. Veselí tak navíc oplatily porážku z finále Českého poháru.

zdroj: ČTK

W.H.I.L. - finále ČR

4.utkání:  Veselí nad Moravou - Slavia Praha 20:28 (9:12), konečný stav série 1:3

V dnešním duelu podaly pražské házenkářky soustředěný výkon a pouze jednou povolily domácím hráčkám v 23. minutě vyrovnat na 7:7. Celé měly zcela ve své režii a po změně stran fyzicky uvadající soupeřky zcela jednoznačně předčily. V sobotním třetím finále Slavia ztratila jednu z opor Kutlvašrovou, kterou vyřadilo zranění nohy. Na druhé straně sice domácí opora Štěrbová zkusila hrát s naraženým svalem, na jejím pohybu i výkonu ale byl patrný výrazně omezený pohyb, který se projevoval i ve slabším důrazu v koncovce. Po několika minutách tak skončila na lavičce.

Oba trenéři vsadili na pozornou obranu nejlepších střelkyň. Domácí Súkeníková bedlivě střežila kanonýrku Slavie Kláru Černou a často jí pomáhaly spoluhráčky ve zdvojení obrany. Slavia naopak vyztužila bránění ve středu pole, kde takřka neprodyšně utěsnila prostor a nepouštěla soupeřky agresivní hrou k zakončení. Pokud se hráčky Veselí odhodlaly ke střelbě z nepřipravené pozice, chyběla jim přesnost, která by překvapila pozornou brankářku Satrapovou.

Házenkářky Veselí se jen pomalu dostávaly do tempa, naopak rychlejší a důraznější Slavia hrozila bleskovými protiútoky a snadno získala vedení 3:0. Od ještě vyššího náskoku zachránila domácí tým výborně chytající brankářka Lenka Černá. Ze střelecké mizérie se domácí házenkářky dostaly až v sedmé minutě, kdy vstřelily první branku.

Slavia byla přesto gólově stále o krok napřed. Teprve v 23. minutě se podařilo domácím hráčkám vyrovnat, když svoji první branku v zápase vstřelila Fleková. Do poločasu ale získala přesnější Slavia zpět tříbrankový náskok 12:9, když Černá v poslední vteřině proměnila sedmimetrový hod.

Po změně stran sice ještě Chmelařová snížila na rozdíl dvou branek, zvrat ale Slavia tentokrát nepřipustila. Přehrávala soupeřky lepší fyzickou kondicí, přesnou a rychlou kombinační hrou, ke které přidala přesné zakončení. Domácí hráčky nechávaly soupeřkám hodně prostoru, v obraně postrádaly pohyb a ztratily i předcházející důraz.

Čtvrt hodiny před koncem už Slavia vedla rozdílem osmi branek 22:14 a zcela suverénní hrou si v pohodě hrající Pražanky připsaly na své konto rozhodující třetí vítězství. Poslední mistrovský titul získaly před třemi lety rovněž ve Veselí nad Moravou, když se jim podařilo třemi vítězstvími po sobě otočit nepříznivý stav 0:2 na zápasy.

Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Fleková 6/3, Chmelařová 5, Súkenníková 2, Kočí 2, Gáborová 2

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 11/4, Knedlíková 4, Jedličková 4, Keclíková 4

Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/4, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 350