13.5.2010 otevřeno: 3939 x

Interliga zná nového účastníka, stal se jím DHK Baník Most

Poprvé v tříleté historii barážových zápasů dokázal prvoligový celek prolomit brány baráže. Interliga tak zná nového účastníka, kterým se stal vítěz 1.ligy z Mostu.

Baráž o W.H.I.L. - 2.utkání

Fotogalerii z utkání od Alexe Wipfa najdete zde.

Jindřichův Hradec – Baník Most 19:26 (8:14), první utkání 22:25, postupuje Most

Stejně jako první zápas v sobotu, i druhé utkání baráže se hrálo před zaplněnými tribunami, ze kterých své hráčky povzbuzovaly oba tábory fanoušků. Most přijel do J.Hradce s tříbrankovým náskokem z úvodního střetnutí, hned po čtyřech minutách ale domácí vedly 2:0 a publikum doufalo v okamžité vymazání náskoku hostujícího celku. Most to ale odmítl a pěti brankami v řadě otočil na 5:2. J.Hradec dokázal vykřesat jiskru naděje, když v 18.minutě Bubeníková snižovala na rozdíl jediného gólů 6:7. Ještě do konce první půle ale hostující celek efektivní střelbou a dobrou defenzivou podpořenou zákroky své brankařky odskočil na poločasových 14:8.

I ve druhém zápase si Most držel dostatečný brankový náskok, který se jen dvakrát ztenčil na rozdíl tří branek (49.minuta 19:16 pro Most). Čtyři branky v řadě ale daly severočeskému celku definitivní jistotu nejvyšší soutěže a jeho hráčky společně se svými fanoušky mohly začít oslavovat postup do nejvyšší soutěže. Házenkářky Jindřichova Hradce se naopak po třech letech působení v Interlize s nejvyšší soutěží rozloučily.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Matoušková 4/2, Bubeníková 4, Kupková 3/1, Eliášová 3

Nejlepší střelknyně Most: Crhová 8/2, Luzumová 5/4, Martinková 4

Sedmimetrové hody: 7/5 – 10/8, vyloučení: 7 (ČK Keslerová) – 4 (ČK přímá Kovačková), rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 850