27.7.2009 otevřeno: 447 x

V Interlize zůstává Jindřichův Hradec

Zatímco slovenské týmy se letos po odstoupení Banské Bystrice nemusely obávat sestupu, v Čechách o setrvání v nejvyšší soutěži bojovaly dva celky, loňský nováček z Jindřichova Hradce a vítěz první ligy Poruba. Baráž byla hrána na dvě utkání a v obou byl úspěšnější tým z jihu Čech, který si tak Interligu zahraje i příští sezónu.

Baráž o WHIL

2.utkání: Jindřichův Hradec – Sokol Poruba 24:19 (13:10), ve WHIL zůstává J.Hradec

Svoje setrvání v nejvyšší soutěži potvrdily házenkářky Jindřichova Hradce i v odvetném zápase baráže, ve kterém porazily Sokol Porubu 24:19. Od samého začátku nad svým protivníkem vedly. Tomu se podařilo jedinkrát srovnat a to na 8:8. V poločase se domácí děvčata ujala vedení 13:10 a minimálně tříbrankový náskok si pak udržovala i ve druhé půli. Nejblíže se Poruba dostala v 56.minutě, kdy snižovala na 20:18 Hradilová. Nakonec domácí vyhrály 24:19 a jejich příznivci se i v příštím roce se mohu těšit na společnou česko-slovenskou soutěž.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Kohoutová 6, Bubeníková 4, Matoušková J. 4/2
Nejlepší střelkyně Poruby: Mýlková 5, Oroszová 3, Adámková 3, Ganzerová 3/2

Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 450

1.utkání: Sokol Poruba – TJ Házená Jindřichův Hradec 20:23 (8:11)

Téměř pět měsíců nevyhrály házenkářky Jindřichova Hradce v nejvyšší soutěži žen, zatímco prvoligová Poruba sbírala jedno vítězství za druhým a v celé sezóně prohrála jen třikrát o jedinou branku. Přesto se v zápase ukázalo, že mezi interligovou zkušeností a prvoligovým lídrem je herní rozdíl a ten nesmazala ani zaplněná hala v Ostravě-Přívoze. Rozhodující byl vstup do zápasu, kdy ve 13.minutě vedly hostující hráčky 6:2. Jindřichův Hradec vedl  po celé utkání a zaslouženě si do odvety odváží tříbrankový náskok. Ten je velmi dobrou výchozí pozicí do odvety, která se hraje na jihu Čech v sobotu.

Nejlepší střelkyně Poruby: Mýlková 5/1, Oroszová 4, Ganzerová 3, Hradilová 3
Nejlepší střelkyně J.Hradce: Martinková 4, Matoušková I. 4, Kupková 3, Pilařová 3/1

Sedmimetrové hody: 4/1 – 6/3, vyloučení: 3 – 6, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 500