1.9.2010 otevřeno: 940 x

Na úvod Interligy 76branek!

Předehrávaným zápasem mezi dvěma slovenskými celky začal dnes nový ročník Interligy. V prvním střetnutí na sebe narazily Michalovce a Bánovce nad Bebravou a bylo se na co dívat.

WHIL - 1.kolo předehrávka

Michalovce - Bánovce nad Bebravou 40:36 (22:19)

Interliga hned na úvod viděla přestřelku jako na divokém západě. První branky svého celku vstřelily pozdější nejlepší střelkyně obou týmů, za Michalovce spojka Tobiašová, na druhé straně se prezentovala bývalá hráčka Michalovců Tóthová. Domácí načaly utkání lépe a po třech minutách vedly 3:0. V dalším průběhu první půle si Michalovce neustále udržovaly vedení, které chvílemi narostlo až na rozdíl pěti branek. Bánovce se svému soupeři dokázaly brankově přiblížit až na konci prvního poločasu (18:19 ve 22.minutě), který nakonec ale skončil 22:19 pro domácí házenkářky.

Bánovce na východě Slovenska srdnatě bojovaly o první interligové body pro nováčka soutěže, ale více jak na rozdíl dvou branek se jim náskok soupeře snížit nepodařilo. Nakonec Michalovcům podlehly rozdílem čtyř gólů 40:36.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiašová 12/4, Bakhyrieva 7, Trehubová 6

Nejlepší střelkyně Bánovců nad Bebravou: Tóthová 11/2, Kollárová 7/2, Petríková 6

Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/4, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Černý, Vydra, diváků:900