Veselí nedopustilo překvapení na palubovce "Černých Andělů"

Máme za sebou první interligovou sobotu a většina favoritů zvládla dostát svým papírovým předpokladům, i když se v některých případech nejednalo o tak suverénní jízdu, jak se očekávalo.

WHIL – 1. kolo

Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šala 30:34 (19:18)

Vyrovnanou hru sledovala oblouková hala v Písku po celý první poločas, v němž každý z celků povolil svému soupeři maximálně odskok na rozdíl dvou branek. V závěru vyrovnané první půle zápasu tak nakonec přetáhla vedení o jediný gól na stranu Písku jeho nejlepší střelkyně Iveta Luzumová. Stejnou přetahovanou jako v první třicetiminutovce předváděly hráčky obou celků až do 45. minuty, kdy se Slovenkám podařilo odskočit Písku na rozdíl tří branek 27:24. Ten ještě dokázala Luzumová dvěma góly téměř vymazat, následnou sérií tří branek však reprezentantky Šaly rozhodly v padesáté minutě o svém dnešním vítězství. Několik branek pak ještě na tabuli skóre připsaly obě strany, na rozdílu skóre se však již nic nezměnilo. Z možná trošku překvapivého úvodního vítězství se tak nakonec může radovat trenér Michal Lukačín, který se svými „mladými puškami“ tak trošku vypálil Jihočeškám rybník.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 9/5, Stellnerová 6, Borovská M. 5, Dvořáková 5

Nejlepší střelkyně Šaly: Vidiečanová 10/3, Puškášová 6, Szarková 5

Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/3, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 280

HC Zlín – DHC Sokol Poruba 28: 21 (13:9)

Jasným favoritem tohoto utkání byl jednoznačně Zlín, který si s týmem nováčka z Poruby, který dosud nemá dořešené spory o hostování Selucké a Hrbkové, měl hladce poradit. To se také více méně potvrdilo. Utkání bylo sice otevřeno až ve čtvrté minutě sedmičkou Zlína, pak už hráčky „baťova města“ nastoupily v ostrém tempu. Za stavu 5:3 se však skóre zaseklo a branková síť se zachvěla až po dlouhých čtyřech minutách, kdy se Porubě podařilo postupně otočit na 6:7. Další obrat pak Zlíňanky zajistily do 25. minuty (10:8). Ve druhé polovině utkání už jasně dominovaly hráčky Zlína, které si postupně především zásluhou Štěrbové a Budayové vypracovaly až devítibrankový náskok (55. minuta, 27:18). S nováčkem soutěže si nakonec zkušené domácí házenkářky poradily 28:21.

Nejlepší střelkyně Zlína: Štěrbová 8, Brablcová 4, Budayová 4/2, Talašová 3

Nejlepší střelkyně Poruby: Adámková 6, Mališová 3, Ganzerová 3, Richvalská 3, Oroszová 3

Sedmimetrové hody: 3/3 - 0/0, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák

DHK Baník Most – HC Britterm s.r.o. Veselí nad Moravou 25:27 (11:12)

Veselí dostálo roli favorita, i když s mírně odřenýma ušima. Od vicemistra loňské sezóny se pravděpodobně čekalo, že si s nováčkem soutěže snadno poradí. Od loňska skvěle nastartovaní „Černí andělé“ však pokračují v nastoleném tempu a se zkušeným soupeřem sehrály vyrovnané utkání. Ve druhé půli se několikrát pokusily Veselské Panenky o puč, hráčky Mostu jim však statečně šlapaly na paty. Ještě v 53. minutě svítil na ukazateli stav 24:25, do konce utkání však dokázaly Severočešky vsítit již jen jediný gól a tak podlehly favoritovi ve vyrovnaném utkání 25:27.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 8, Dvořáková 5/5, Tomášková 4

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 8/2, Drotárová 6, Kočí 4/2, Súkennníková 4

Sedmimetrové hody: 5 - 4, vyloučení: 2 - 0, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 450

ŠKP Bratislava – Zora Olomouc 30:22 (14:8)

Slovenský mistr se vedení ujal už v patnácté minutě, kdy sérií čtyř branek uskočil v nové sezóně oslabené Zoře na 8:4. Ta pak zvládla odpovídat, čtyřgólový rozdíl se jí však až do poločasu stáhnout nepodařilo. Další branková smršť v posledních třech minutách zajistila Bratislavě klidný poločasový odpočinek za stavu 14:8. Do čtyřicáté minuty se zdálo, že se Hanačkám podaří nepříznivý stav minimálně stáhnout. Pět branek inkasovaných mezi desátou a sedmnáctou minutou, jež rozsvítily na ukazateli skóre 23:14 a na které tým Olomouce nenašel odpověď, však již více méně rozhodlo o výsledku utkání. Hráčky v dresech Bratislavy tak nakonec přestřílely Olomouc poměrně vysoko 30:22.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Beňušková 7, Kertészová 5, Kochanová 4

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 6, Kubáčková 6, Gebre Sellasie 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 3-2, rozhodčí: Gárborík, Rondoš, diváků: 150

HK Štart Trenčín – DHC Slavia Praha 29:35 (14:17)

V posledním dnes hraném zápase dostál největší favorit očekávání. Do dvacáté minuty se slovenský soupeř držel Pražanek zuby nehty až do stavu 10:10. V tom okamžiku se však hra zlomila a bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Domácí dokázaly do poločasu skóre zkorigovat jen na 14:17. Nástup do druhé půle se však českým mistryním tak nevydařil a Slovenkám se podařilo vyrovnat na 20:20. A podobně jako v první půli, i za tohoto stavu nabrala hra Slavie na obrátkách a za přispění řady neproměněných vyložených šancí domácích vybojovala Slavie na hřišti trenčínského soupeře vítězství 29:35.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Rajnohová 7/2, Drobná 6/2, Birkušová 5

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 12/3, Raková 5, Vítková 5/1

Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/4, vyloučení: 1- 4, rozhodčí: Oťapka, Haščík diváků: 250

Unavené, ale s dvěma body. Dvě nejlepší střelkyně Slavie v zápase proti Trenčínu, Vítková (vlevo) a Černá