5.9.2010 otevřeno: 1046 x

Partizánské na domácí půdě nezaváhalo

V posledním utkání 1. kola WHIL proti sobě nastoupily hráčky Partizánského a Jindřichova Hradce. Aktér loňské baráže české soutěže však ani po prázdninách nevykročil do nové sezóny tou správnou nohou a svému slovenskému soupeři podlehl.

WHIL - 1.kolo neděle

Partizánske - Jindřichův Hradec 31:26 (16:14)

Lepší nástup do utkání předvedly Slovenky, které nad svým hostem vedly již v osmé minutě suverénně 6:2. Hradečanky totiž potřebovaly na každý ze svých prvních třech gólů alespoň pětiminutový rozjezd. Kolem patnácté minuty se zdálo, že se Jihočešky postaví na nohy, ve dvacáté první minutě však prohrávaly již 12:7. Pětigólové manko se jim však naštěstí podařilo zkorigovat na poločasových 16:14. Až do padesáté druhé minuty se po poločasové pauze dařilo hráčkám Jindřichova Hradce držet se slovenskými soupeřkami krok, pak však duo Blažeková – Michnová zavelelo do útoku a Partizánské odskočilo svému soupeři na rozdíl čtyř branek, který pak do konce utkání podařilo domácím hráčkám ještě navýšit.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Lenčešová 9/4, Michnová 7/1, Blažeková 7

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Eliášová 7, Krupicová 5/2, Pilařová 5/2

Sedmimetrové hody: 7/6 - 5/4 , vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Dubaiová, Klieštiková, diváků: 250