8.9.2010 otevřeno: 1416 x

První letošní překvapení: Jindřichův Hradec zdolal Michalovce

Předehrávka druhého kola WHIL mezi Jindřichovým Hradcem a Iuventou Michalovce přinesla neobyčejně vyrovnané a napínavé utkání, jež skončilo vítězně pro domácí tým a které přineslo do Hradce první dva cenné body.

WHIL - 2. kolo předehrávka

Jindřichův Hradec – Iuventa Michalovce 30:28 (15:14)

Extrémně vyrovnané utkání dnes sledovaly dvě stovky diváků v Jindřichohradecké hale. Největší rozdíly ve skóre dělily oba soupeře v prvním poločase v sedmé a devatenácté minutě (stav 5:2, 7:10). Až do konce první půle zápasu pak jednobrankové vedení držely na své straně hráčky Jindřichova Hradce. V prvních deseti minutách druhého poločasu se hostům ze Slovenska podařilo dvakrát srovnat skóre, ve čtrnácté minutě však domácí šláply na plyn a odskočily na rozdíl pěti branek (26:21). Sérií čtyř gólů se pak Michalovcům i díky proměněným sedmimetrovým hodům Tobiášové podařilo zkorigovat skóre na dvoubrankový rozdíl, který už do konce zápasu Jindřichův Hradec udržel. Divácky atraktivní utkání bylo neobyčejně bohaté na vyloučení, červené karty a sedmimetrové hody.

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 6/5, Bubeníková 5, Pilařová 4/3,

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 8/5, Bachyrievová 5, Obšatníková 5

Sedmimetrové hody: 11/8 – 5/5 , vyloučení: 7 (přímá ČK Kohoutová) – 8 (ČK Obšatníková, přímá ČK Kalaninová), rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 200