12.9.2010 otevřeno: 1931 x

Slavia opět nezaváhala, nováčci stále bez bodů

Ani v druhém kole WHIL se nováčkům soutěže nezadařilo, ani Most ani Poruba na body nedosáhly, ačkoliv na severu Moravy k nim neměly hráčky Poruby až tak daleko. V neděli pak kolo zakončil zápas Slavie a Písku.

WHIL - 2.kolo

Slavia Praha – Písek 34:27 (17:11)

Jediný zápas druhého kola WHIL se dnes dohrával v Praze. Loňské mistryně uvítaly v prvním domácím zápase na své palubovce celek Písku. Ten se svým soupeřkám dostal na dostřel za celé utkání pouze jednou, a tak si suverenní Pražanky připisují další dva body. Bleskový nástup do utkání předvedly úřadující mistryně v prvním utkání před domácím publikem. Než se hosté z Písku rozkoukali, vedly domácí v 11. minutě 8:2. Vybudovaný šestigólový náskok se jim podařilo přes veškerou snahu Jihočešek bez větších problému udržet až do poločasové přestávky. Zato první patnáctiminutovka druhé půle se vyvedla lépe hostujícímu týmu. Tomu se postupně podařilo především zásluhou Salačové a Luzumové srovnat na 22:22 v 47. minutě. To si však loňský suverén soutěže nenechal líbit. Mezi 53. a 57. minutou kanonýrky Kutlvašrová a Černá vybudovaly svému týmu opět pohodlný šesti gólový náskok 31:25, který se do konce utkání podařilo Pražankám ještě navýšit na konečných 34:27.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 12/6, Kutlvašrová 8, Raková 5

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 10/4, Stellnerová 3, Vrabcová 3, Borovská 3, Salačová 3

Sedmimetrové hody: 6/6 – 5/4, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Cipov, Pasterik, diváků: 150

Klára Černá opět excelovala, v zápase s Pískem vstřelila dvanáct branek

Poruba – Trenčín 30:32 (14:16)

Pěkná vyrovnaná házená se hrála v sobotním podvečeru v hale v Polance, kde hostil nováček WHIL slovenského soupeře z Trenčína. Ten svému hostiteli uskočil na rozdíl dvou branek poprvé v 17. minutě (5:7). Tento rozdíl se domácím podařilo ještě srovnat a tak svůj poločasový náskok vybojoval Trenčín až minutu před koncem první půle zásluhou své nejlepší střelkyně Rechtorisové. Svůj náskok Slovenky ještě zvýšily v prvních sedmi minutách druhého poločasu, kdy na ukazateli svítil stav 15:20. Domácí se vzpamatovaly až v 51. minutě, kdy se na Trenčín dotáhly až na rozdíl dvou gólů. Ten však již do konce utkání hosté na palubovce rozkoukávajícího se nováčka udrželi, dvakrát se jim dokonce podařilo navýšit ještě náskok až na čtyři branky. Přesto Poruba uhrála v prvním domácím vystoupení pěkný výsledek 30:32.

Nejlepší střelkyně Poruby: Mrózková 7, Tomečková 6, Richvalská 6

Nejlepší střelkyně Trenčína: Drobná 9, Rechtorisová 9, Šáteková 5

Sedmimetrové hody: 5/3 – 7/6, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 120

Šaľa – Most 34:26 (17:12)

V Šale se vedení jako první ujaly hráčky Mostu, když v šesté minutě vedly 0:2. To bylo také jejich jediné a poslední vedení v utkání. Domácí zásluhou Weibelové a Vidiečanové otočily brzy na 7:4, ve 23. minutě už dokonce vedly 13:8 a náskok v pohodě udržovaly až do poločasové přestávky. Most se pokusil zdramatizovat utkání dobrým nástupem do druhé půle, když ve třech prvních minutách Martinková upravovala skóre na 16:18. Domácí házenkářky ale žádné drama nepřipustily, v následující desetiminutovce navýšily náskok až na rozdíl devíti branek a v pohodě dovedly utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Šaly: Vidiečanová 10/1, Puškášová 6, Szarková 4/3, Weibelová 4

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 9, Schererová 5, Crhová 4

Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/3, vyloučení: 5 - 7, rozhodčí: Sabol, Daňo, diváků: 300

Kateřina Dvořáková (Most) střílí jeden ze svých sedmimetrových hodů

Bánovce nad Bebravou – Zlín 22 – 31 (13 – 16)

První půle utkání na hřišti slovenského nováčka byla herně velmi vyrovnaná. Zlín však získával náskok ve skóre především díky výborné obraně 0-6, za kterou měla padesáti procentní úspěšnost výborná brankářka hostí Mahďáková. Ve druhém poločase se podařilo hostujícím hráčkám několikrát pěknými kombinačními akcemi přehrát vysunutou domácí obranu, a tak navýšit vedení až na devíti brankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně Bánovce: Tóthová 9, Surovčíková 3, Sušec 3

Nejlepší střelkyně: Salčáková 5, Jalůvková 4, Poznarová 4/2, Stěrbová 4, Budayová 4, Šviráková 4

Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 300

Olomouc - Veselí nad Moravou 18:26 (8:10)

V moravském derby podlehl omlazený tým Olomouce loňskému vícemistrovi z Veselí. Kdo čekal drama byl zklamán, zkušenější Veselanky nedaly domácím šanci. V prvním poločase ještě dokázaly domácí držet krok, po přestávce však herně zcela odpadly a to byla voda na veselský mlýn dirigovaný zkušenou Flekovou.

Nejlepší střelkyně Olomouc: Huráňová 7/3, Fabíková 6/2

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 7, Súkenníková 7, Fleková 4, Drotárová 4

Sedmimetrové hody: 7/5 - 1/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný