19.9.2010 otevřeno: 1459 x

Zlíňanky zatím stoprocentní

V dopoledním zápase WHIL nedal Zlín šanci Jindřichovu Hradci, když jeho hráčky vyprovodily Jihočešky z palubovky s šestnáctigólovou náloží a usadily se na špičce tabulky se šesti body ze třech utkání. Odpoledne pak hráčky Olomouce konečně dosáhly na první extraligové body a vymazaly tak nevzhlednou nulu na svém kontě..

WHIL - 3. kolo

Zlín – Jindřichův Hradec 39:23 (18:11)

Skóre utkání sice otevřel první gólovou akcí Jindřichův Hradec, od 6. minuty se pak již vedení ujali domácí. V polovině prvního poločasu už vedl Zlín nad svým jihočeským soupeřem 9:4. Minimálně čtyřbrankový odstup si pak udržovaly Zlíňanky po zbytek poločasu, v poslední tříminutovce pak Jalůvková s Poznarovou rozdíl ještě navýšily (18:11). V druhém poločase pak domácí v prvních deseti minutách zvýšily rozdíl na deset branek, ve 47. za nimi Jihočešky zaostávaly již 17:31. Ani to však zlínským kanonýrkám nestačilo a tak Jindřichův Hradec vyprovodily s porážkou 39:23.

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 5, Talašová 5, Jalůvková 4, Pažourková 4, Poznarová 4, Šviráková 4, Cedidlová 4

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Matoušková 7, Eliášová 5, Horečková 3, Bubeníková 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/1, vyloučení: 7 (ČK Poznarová) - 7, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 350

Partizánské – Olomouc 29:32 (13:15)

Hostující Olomouci vyšel úvod utkání a po pěti minutách vedla Zora 3:1. První poločas utkání byl ve znamení vyrovnaného stavu, Partizánske se v 16.minutě dostalo do vedení 9:7, ale dvě branky ze sedmimetrových hodů na konci první půle z rukou nejlepší střelkyně hostů Huráňové znamenaly poločasové vedení Olomouce 15:13. Olomouc rovněž vykročila lépe do druhé poloviny zápasu a  s výjimkou úseku mezi 43.-48.minutou, kdy se domácím podařilo přiblížit na rozdíl dvou branek, si udržovala 3-4brankové vedení. Tečku za utkáním pak udělala posledním sedmimetrovým hodem další z olomouckých kanonýrek Hejtmánková a přes hranice si tak Olomouc konečně převeze vítězství a první interligové body.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 10/6, Blažeková 6/1, Košíková 6

Nejlepší střelkyně Olomouce: Huráňová 12/4, Hejtmánková 7/2, Pašková 4, Ždáňská 4

Sedmimetrové hody: 11/8 – 6/6, vyloučení: 4 – 4 (přímá ČK Kubáčková), rozhodčí: Černý, Vydra