2.10.2010 otevřeno: 1512 x

Jako první se z nováčkovských bodů raduje Poruba

Souboj nováčků zvládla lépe Poruba, Zlín si zase připsal první prohru sezóny. Zato Olomouc si konečně pořádně spravila chuť, ale i tak šest z dnes rozdělovaných interligových bodů zůstalo na Slovensku. Takové bylo dnes hrané 4. kolo WHIL.

WHIL – 4. kolo

Olomouc – Šala 29:24 (16:13)

Do nového ročníku vykročil z obou soupeřů rozhodně lépe ten slovenský, avšak z jeho skalpu se mohly dnes radovat hráčky domácí Zory. Ačkoliv v 7. minutě ztrácely na svého soupeře domácí tři branky (1:4), v minutě 17. už skóre ukazovalo z olomouckého pohledu veselejších 9:6 a do šaten tak na přestávku odcházely domácí s tříbrankovým vedením 16:13. Krátce po odpískání druhého poločasu však Šala svižným nástupem dokázala srovnat a dokonce ve 41. minutě vedla utkání 19:18. Až do závěrečné desetiminutovky pak bylo utkání velmi vyrovnané, sedm minut před koncem byl stav zápasu 24:24. Pak však došlo k výpadku Slovenek a čtveřice Ždánská, Fabíková, Huráňová a Kubáčková se tak podělily o závěrečnou pětibrankovou nadílku v síti Šaly.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Žďánská 8, Fabíková 7, Huráňová 5/2

Nejlepší střelkyně Šaly: Pileková 7, Běrešová 5, Vidiečanová 4

Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1, vyloučení:0 - 3, rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 150

Poruba – Most 28:27 (15:10)

Dva velcí prvoligoví rivalové a interligoví nováčci se konečně utkali ve vzájemném zápase a s nejtěsnějším možným rozdílem z něj vítězně vyšel nováček z Poruby. První čtyři minuty zápasu v polanecké hale patřily domácím, když nejlepší střelkyně týmu – Mýlková a Richvalská – zajistily Porubě úvodní vedení 3:0, další sedmiminutovka pak byla naopak v režii mosteckých Andělů, kteří dokázali do 11. minuty otočit skóre na 4:3. Následnou tříbrankovou sérií se však ujaly vedení opět domácí a svůj náskok dokázaly do poločasu navýšit na pětibrankový rozdíl. Ani úvod druhé půle se hostům nevyvedl, když se domácím vedeným suverénní Richvalskou podařilo vykopat před svým soupeřem devítibrankovou propast (39. minuta 21:12). V této situaci se však tým Mostu dokázal povzbudit a začal svého soupeře mocně dotahovat, když první pětiminutovku poslední čtvrtiny vyhrál 6:1. Ve 25. minutě napínavého závěru se pak podařilo zdánlivě ztraceným hráčkám Mostu srovnat na 24:24, vítězný gól však padl v poslední minutě jako překvapení z ruky do té doby se neprosazující Oroszové a jsou to tak nakonec hráčky Poruby, kdo se dříve odlepuje od nulového bodového hodnocení v tabulce.

Nejlepší střelkyně Poruby: Richvalská 8, Mýlková 6, Tomečková 4

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 9, Tomášková 4, Schererová 4

Sedmimetrové hody: 2/1 - 0/0, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 294

Bratislava – Zlín 28:25 (12:11)

První dva body ztratily na horké slovenské půdě hráčky Zlína. Těžký bratislavský soupeř nedaroval skvěle nastartovaným svěřenkyním trenéra Poloze vítězství, přestože o něj hostující tým těžce bojoval. Ve 12. minutě dokonce Zlíňanky vedly 6:3, do 24. minuty ale zvládly domácí v čele se skvěle mířící Kochanovou zvrátit stav utkání na 10:8 a své vedení si držely až do poločasové pauzy. I po přestávce svůj náskok domácí tým udržoval a ve 47. minutě jej dokonce navýšil na 21:17. S tím se ale kanonýrky Štěrbová a Poznarová nehodlaly smířit a Zlín bojoval ze všech sil, nic méně na víc, než na korekci skóre na závěrečných 28:25 mu tentokrát síly nestačily.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Hodošková 8, Kertészová 5, Globanová 4, Kochanová 4

Nejlepší střelkyně Olomouce: Štěrbová 9, Poznarová 6/4, Brablcová 3

Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/4, vyloučení: 2 - 6, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 150

Bánovce – Písek 33:27 (16:10)

Domácí Slovenky jednoznačně plnily roli favorita už od začátku utkání a střelkyně Tóthová opět předvedla, jak obrovskou sílu v ní Bánovce mají. V 10. minutě domácí vedly nad Jihočeškami 6:0 a hosté se k nim dokázaly během prvního poločasu dostat nejblíže na dostřel tří branek. Ani přes veškerou snahu Borovské tak poločasové skóre neukazovalo Písku nic optimističtějšího než stav 10:16. Ani ve druhé půli si Slovenky nepustily soupeře víc k tělu a ve 47. minutě vedly nad Pískem už propastných 27:17. V posledních třech minutách se však hostům podařilo zabojovat a sérií pěti branek upravit výsledek na obstojných 33:27. Dva body z tohoto utkání jsou tak nakonec dalšími body, jež dnes zůstaly na slovenském území.

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 12/4, Sušec 7, Surovčíková 5

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 8/2, Dvořáková 4, Stellnerová 4

Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/3, vyloučení: 0 - 4, rozhodčí: Dubaiová, Klieštiková, diváků: 350

Jindřichův Hradec – Trenčín 26:28 (12:12)

Další vítězství si slovenské sousedky odváží z Jindřichova Hradce, který potřebuje body jako sůl, aby se vyhnul loňskému postavení na spodu tabulky. Z tohoto utkání si je však neodnáší, přesto že s Trenčínem sehrál velmi vyrovnaný první poločas. Dvoubrankový náskok, to bylo maximum, jež si hosté dokázali vytvořit. Podobně vyrovnané výkony zvládli oba soupeři předvádět i v prvních deseti minutách poločasu druhého, ve 45. minutě už však Trenčín odskakoval Jihočeškám na 20:16. Svůj náskok pak Slovenky dokázaly ještě o jednu branku navýšit, zásahy Pilařové s Kohoutovou však v závěru přispěly ke zkorigování výsledku na 26:28. K bodům pak snad mohlo Hradeckým dopomoci proměnění alespoň některého ze čtyř promarněných sedmimetrových hodů.

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 7/3, Pilařová 6/1, Matoušková 4

Nejlepší střelkyně Trenčína: Šateková 7, Birkušová 5, Drobná 5/1

Sedmimetrové hody: 8/4 - 3/2, vyloučení:1 - 2, rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků:390