3.10.2010 otevřeno: 1206 x

Šlágr kola pro Slavii

Repríza loňského finále byla dnes na programu 4. kola WHIL a vítězně z ní vyšel domácí celek Slavie. Na Slovensku si pak dva body připsaly sebejisté Michalovce.

WHIL - 4.kolo

Partizánské – Michalovce 25:31 (14:18)
Až do 11. minuty se na Slovensku hrálo vyrovnané utkání. Poté však chytly favoritky z Michalovců vítr do plachet a odskočily svým soupeřkám až na pětibrankový rozdíl 15:10. Proti tvrdě bránícím hostům se tak domácím povedla do poločasu pak již jen mírná korekce na 14:18. Mnohem vyrovnanější pak byla druhá půle ve které se podařilo sice Michalovcům držet po celou dobu vedení na své straně, nic méně domácí se na ně až do 53. minuty mocně dotahovaly a udržovaly jedno až dvoubrankový rozdíl skóre. Posledních sedm minut už však patřilo jen a pouze Hollé a Pollákové s Tobiášovou, které nenechaly domácí nadechnout a pětibrankovou sérií dovedly utkání k vítěznému konci pro Michalovce.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 7/2, Blažeková 5/3, Košíková 4
Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášova 7/2, Hollá 6, Polláková 5, Kalaninová 5
Sedmimetrové hody: 10/6 – 2/2, vyloučení: 2 – 8 (ČK Obšatníková), rozhodčí: Kozák, Mičuda, diváků: 230

Slavia – Veselí 28:25 (19:13)
Jen stovka diváků sledovala dnes odpoledne v Praze utkání šlágru kola, reprízu loňského finále mezi Slavií a Veselím. Vedení na svou stranu výrazněji přetáhly domácí hráčky ve 20. minutě první půle, kdy šňůrou tří branek odskočila hostům na 11:7. Čtyřbrankový rozdíl svítil na ukazateli až do poslední minuty prvního poločasu, kdy byl ještě navýšen domácími střelkyněmi na poločasových 19:13. Druhý poločas zato otevřely čtyřmi brankami Veselské Panenky. Prakticky celých následujících dvacet minut se pak držely na tříbrankový dostřel domácím, ve 28. minutě činil rozdíl ve skóre dokonce jedinou branku. Pak však s posledními dvěma góly přispěchaly Černá s Kutlvašrovou a dva body tak zůstávají v Praze.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 8, Jonášová 6/1, Jedličková 4/3, Vítková 4, Černá 4
Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 7/1, Chmelařová 5, Drotárová 4
Sedmimetrové hody: 6/3 – 4/1, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Horáček, Novotný