8.10.2010 otevřeno: 985 x

Loňský mistr nadále stoprocentní

Rozdílem šesti branek zvítězil dnes v předehrávce 5. kola vítěz loňského ročníku na hřišti nevyzpytatelné Šaly.

WHIL - předehrávka 5.kola

Šaľa– Slavia 23:29 (11:13)

Ani ze Šaľy neodjíždí loňský mistr poražen. Až do 17. minuty se zdálo, že by Šaľa mohla pomýšlet na úspěch. V prvních sedmi minutách nastřílely Slovenky do slavistické branky 4 góly, na které odpověděly hráčky hostů jen jedinou proměněnou střelou. Celé první čtvrtině pak dominovaly domácí a byla to až opora Slavie, Klára Černá, kdo dokázal v 17. minutě srovnat na 7:7. Od té doby už dávaly loňské mistryně svým soupeřkám jasně najevo, že si nepřijely na Slovensko pro první porážku. V úvodu druhé půle už vedly nad domácími 16:11. Ve 46. minutě se podařilo Šaľe lehce se přiblížit svým soupeřkám (20:23), v zápětí však neproměněná sedmička a tři dvouminutové tresty v krátkém sledu zhatily veškeré vyhlídky domácích na bodovaný výsledek. V 57. minutě totiž Slávistky dominovaly utkání už 28:20 a jen tři závěrečné branky z ruky Czanikové znamenaly pro Šalu korekci na konečných 23:29.

Nejlepší střelkyně Šaly: Pileková 6/2, Vidiečanová 4/1, Szarková 4/1

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 9/1, Kutlvašrová 6, Jonášová 4/1

Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/2, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Kozák, Mičuda, diváků: 300