9.10.2010 otevřeno: 1771 x

Překvapení v Trenčíně, v souboji nováčků úspěšnější ten slovenský

Přesvědčivým výkonem si dnes poradil výborně rozjetý tým trenéra Poloze se svým slovenským soupeřem. Doma dnes podržel dva body i tým Písku, který v regionálním derby porazil Jindřichův Hradec. V podvečerním utkáním pak překvapivě přehrál Trenčín Bratislavu.

WHIL - 5. kolo

Zlín – Partizánské 36:23 (20:10)

Do utkání rozhodně lépe vykročily domácí Zlíňanky. Už v 6. minutě vedly nad celkem Partizánského 5:1, ale to mezi 10. a 14. minutou především zásluhou Košíkové a Blažekové sérií čtyř branek stáhlo náskok domácích na jednobrankový rozdíl 8:9. Druhá půlka prvního poločasu pak už ale byla jednoznačnou záležitostí. Zlíňanky tuto část utkání vyhrály totiž jasně 11:2 a do poločasové pauzy se tak odcházelo za stavu 20:10. Druhá třicetiminutovka byla o poznání vyrovnanější, střelkyním Partizánského se dařilo odpovídat téměř na každou akci domácích, nicméně na korekci desetibrankového rozdílu jejich snaha nestačila. Naopak Poznarové s Talašovou se šňůrou tří branek v závěru podařilo upravit skóre na konečných 36:23.

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 9, Poznarová 6/2, Budayová 5

Nejlepší střelkyně Partizánské: Košíková 6, Michnová 6/2, Blažeková 5

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 250

Z dalších dvou bodů se mohly dnes radovat zlínské házenkářky

Písek – Jindřichův Hradec 33:24 (18:11)

V jihočeském derby dnes devítibrankovým rozdílem zvítězil celek Písku. Tento tým si od 9. minuty začal budovat postupný náskok nad soupeřkami z dosud nepříliš úspěšného Jindřichova Hradce. Rozdíl narostl do 28. osmé minuty až na devět branek (18:9 pro domácí), korekce z ruky Matouškové však znamenala pro hosty odchod do kabin za stavu 18:11. V první desetiminutovce druhého poločasu se Hradci podařilo stáhnout rozdíl na pouhé 4 branky, pak už byl ale jednoznačně lepším celkem tým domácích, o čemž svědčí i závěrečné skóre 33:24.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 12/5, Borovská 8/1, Krouská 5

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 7/4, Kohoutová 6, Matoušková 4

Sedmimetrové hody: 6/6 - 6/4, vyloučení: 2 -5, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 240

Veselí nad Moravou – Poruba 31:17 (13:8)

Až nespravedlivě krutou porážku si odváží ostravský nováček z hřiště vícemistra. Veselanky vstoupily do utkání nekopromisně, brzy vedly 4:2 a náskok dvou až čtyř branek udržovaly Panenky celou první půli, když o branky se spravedlivě dělily Sukenníková s Tomečkovou. Ve druhém poločase domácí postupně svůj náskok navyšovaly až na 21:16 ve 48. minutě. Posledních dvanáct minut pak bylo pro hosty až příliš kruté, ale bohužel pro Porubu dokázaly hostující hráčky na deset branek domácích odpovědět jedinou trefou Mrózkové v poslední minutě.

Nejlepší střelkyně Veselí: Sukenníková 9, Tomečková 7/3, Fleková 4, Chmelařová 4

Nejlepší střelkyně Poruby: Richvalská 5, Mrózková 4, Adámková 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/1, vyloučení: 7 – 6 (ČK Oroszová), rozhodčí: Mandák, Rudínský, diváků: 200

Most – Bánovce 28:31 (13:16)

V souboji dvou nováčku WHIL viděli diváci velmi nervózní a vyrovnané utkání s nešťastným koncem pro domácí. Hráčky hostů se brzy ujaly vedení a s výjimkou dvacáté páté minuty a stavu 12:12 vedly celý první poločas. Brankářka domácích sice čarovala, ale přesto šli hosté do kabin s tříbrankovým vedením. Stejný rozdíl svítil na ukazateli skóre i po skončení utkání, přestože domácí dokázaly v 51. minutě vyrovnat na 26:26. Závěr utkání patřil střelecky potentním hráčkám hostů Tóthové a Bahýlové.

Nejlepší střelkyně Mostu: Dvořáková 6/4, Crhová 4, Vysloužilová 4, Schererová 4

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 12/5, Petríková 7, Bahýlová 7

Sedmimetrové hody: 6/4 – 5/5, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 370

Michalovce – Olomouc 31:28 (16:17)

Celý první poločas tahaly za delší konec provazu hráčky Olomouce. Vycházely z dobré obrany, za kterou skvěle chytala Raníková a dokázaly v průběhu první půle vést až o 4 branky. Druhý poločas byl velkolepým vystoupením domácí ostrostřelkyně Tobiášové, která ve druhých třiceti minutách zatížila konto hostů 10 brankami a bylo především její zásluhou, že Iuventa otočila skóre a dovedla utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 13/5, Obšatníková 7, Trehubová 4

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5/4, Kubáčková 5, Ždánská 5, Fabíková 5/2

Sedmimetrové hody: 6/6 – 6/6, vyloučení: 6 - 9, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 850

Nejlepší domácí střelkyně Tobiašová proniká obranou Olomouce

Trenčín – Bratislava 32:26 (21:13)

V Trenčíně očekávali odborníci vítězství ŠKP. Opak byl ale nakonec pravdou. Prvních deset minut byla vyrovnaná hra i skóre (5:5). V dalších deseti minutách mladé Trenčianky zlepšenou obranou a rychlými protiútoky dokázaly odskočit na rozdíl tří branek a k rozhodujícímu trháku pak došlo v závěrečné desetiminutovce první půle (21:13). V těchto chvílích táhly domácí střelecky především Žideková. Ve druhém poločase domácí hráčky pod dojmem výrazného vedení zkoušely hrát „najistotu“, čehož dokázaly zkušené Bratislavanky využít pouze však ke korekci skóre na přijatelnější rozdíl.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Rajnohová 7/4, Žídeková 7, M.Pojezdálová 6

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Beňušková 8/4, Hodošková 3, Globanová 3

Sedmimetrové hody: 7/6 - 5/4, vyloučení: 6-6, rozhodčí: Richvalský, Cibere, diváků: 400