17.10.2010 otevřeno: 1663 x

První body na kontě Mostu!

V šestém kole se konečně dočkaly a díky dvěma bodům, které vezou z J.Hradce, se házenkářkám Mostu podařilo zaplnit nevzhlednou nulu na svém bodovém kontě! V neděli bylo kolo dohráno zápasem mezi slovenskými celky Partizánskeho a Trenčína.

WHIL - 6. kolo

Partizánske - Trenčín 25:30 (13:16)

Střetnutí mezi dvěma slovenskými týmy bylo vyrovnané do jeho první čtvrtiny, kdy domácí házenkářky prohrávaly s Trenčínem rozdílem jediné branky 7:8. V dalších minutách si hostující celek dokázal vybudovat tříbrankové vedení, se kterým také odcházel po první půli do šaten. Ve druhém poločase, resp. v jeho první části, se domácím podařil dokonalý obrat, když z nepříznivého stavu 15:19 pěti brankami v řadě otočily na 20:19. Trenčín si ale svoje vedení získal brzy nazpět a když odskočil Partizánskemu již na rozdíl pěti branek, bylo o majiteli dvou bodů rozhodnuto.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Lenčešová 6, Michnová 5/2, Blažeková 5/1

Nejlepší střelkyně Trenčína: Kovaličková 8, Šáteková 7, Žideková 5

Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 250

Poruba – Šala 33:35 (15:17)

Domácí Porubě se podařilo do dnešního utkání proti slovenskému soupeři vykročit lépe. V 18. minutě vedli a to ještě příjemným rozdílem 11:7, v následujících sedmi minutách už ale bylo srovnáno na 12:12. V poslední minutě prvního poločasu tři rychlé góly rozhodly o dvoubrankovém vedení, jež si sebou Slovenky odnášely do kabin. Ve druhém poločase se hráčky Šaly vypracovaly dvakrát až k pětibrankovému vedení, čtyřbranková série mezi 22. a 26. minutou přinesla nakonec korekci skóre, bohužel pro nováčka soutěže si však body odváží domů Šala.

Nejlepší střelkyně Poruby: Richvalská 11/3, Tomečková 7, Adámková 5

Nejlepší střelkyně Šaly: Vidiečanová 11/8, Bérešová 7, Trochtová 5

Sedmimetrové hody: 4/4 - 8/8, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků:185

Michalovce – Zlín 24:26 (13:13)

Čtyři výhry, jedna prohra, osm bodů – tuto naprosto stejnou bilanci měli před podvečerním utkáním dva celky, které se dnes utkaly na palubovce Michalovců. A o jednu výhru bohatší odjíždí ze Slovenska celek Zlína. Vyrovnaným dosavadním výsledkům v soutěži odpovídal rovněž vyrovnaný průběh utkání. Celý první poločas si oba sokové těsně šlapali na paty a rozhodly opravdu až poslední minuty, ještě ve 25. minutě byl stav utkání nerozhodný 23:23. Vítěznými tak byly poslední dva góly Zlína z rukou Švirákové a Salčákové a dva body z utkání, jemuž by slušela remíza se tak odváží domu Zlíňanky, které tak Michalovce nechávají v tabulce za sebou.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Bakhyrieva 5/1, Obšatníková 4, Tobiášová 3/1, Hollá 3, Kalaninová 3

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 8/4, Šviráková 5, Salčáková 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/4, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Karlubík, Struhák

Radující se hráčky Zlína po vítězství nad Michalovcami

Bratislava – Písek 35:24 (17:10)

Až do 12. minuty se hráčky Písku držely svým soupeřkám na dostřel dvou branek. O osm minut později už ale Bratislavanky vedly nad Jihočeškami o pět gólů 11:6 a to především díky Globanové, která přispěla pěti brankami. Do poločasu pak reprezentantky slovenského hlavního města navýšily svůj náskok na sedm gólů. I po přestávce se dařilo domácím hráčkám navyšovat skóre rychleji než jejich soupeřkám a tak už ve 38. minutě dělil oba celky desetibrankový rozdíl 22:12. Tento náskok se už Píseckým nepodařilo snížit, naopak v 54. minutě prohrávaly s domácími již o třináct gólů a tak zaslouženě zůstávají dva body z tohoto utkání na Slovensku.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Janšáková 6/1, Beňušková 5, Globanová 5

Nejlepší střelkyně Písku: Vyhnalová 6, Borovská 4, Luzumová 3/1, Janoušková 3

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1, vyloučení: 5 – 6 (přímá ČK Káplová), rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 250

Olomouc – Slavia 25:29 (11:13)

Pražanky si nadále drží neporazitelnost a ani omlazený celek Olomouce jim nedokázal zásadním způsobem zkřížit cestu. Ještě ve 20. minutě byl stav utkání vyrovnaný (10:10), před přestávkou si však už loňské mistryně zásluhou Rakové a Černé vytvořily uspokojivý předpřestávkový náskok. Tří až pětibrankové vedení držely Slávistky v prvních deseti minutách po návratu z kabin, v 17. minutě už ale vedly od celých osm branek 26:18. V posledních deseti minutách utkání se domácí vzchopily, na víc než na korekci skóre na uspokojivý čtyřgólový rozdíl to však nestačilo. Nic méně je nutno zdůraznit, že za posledních třináct minut navýšily vítězky utkání své skóre jen o pouhé tři branky, závěr utkání tak rozhodně vyzněl mnohem lépe pro domácí celek.

Nejlepší střelkyně Olomouce:  Fabíková 8, Hejtmánková 5/2, Kubáčková 3, Huráňová 3

Nejlepší střelkyně Slavie: Raková 6, Černá 6, Kutlvašrová 6

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/3, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 380

Jindřichův Hradec – Most 21:24 (11:12)

Z prvních bodů se konečně radují Andělé z Mostu! Z Jindřichova Hradce si odváží dva body a je to do značné míry zásluha gólmanky hostů, která zamkla branku a povolila do ní „vstup“ jen jednadvaceti střelám. Most šel hned v úvodu do trháku a brzy vedl 3:0. Domácí sice ve 12. minutě vyrovnaly na 5:5, ale na víc v prvním poločase neměly a stále tak dotahovaly jeden až tříbrankový náskok hráček ze severu Čech. Kdo čekal, že ve druhém poločase domácí zlomí mosteckou, byl zklamán. Naopak hráčky hostů dokázaly navyšovat svůj náskok až na šest branek (54. minuta 18:23). V závěru sice domácí vytvořily velký tlak, jenže hostující brankářka předvedla hned několik skvělých zákroků a především díky nim se v závěru hráčky Mostu nemusely stresovat, protože jejich náskok zůstal až do konce poměrně velký.

Nejlepší střelkyně Hradce: Pilařová 7/4, Eliášová 3, Zbožínková 3

Nejlepší střelkyně Mostu: Schererová 7, Crhová 6, Martínková 4

Sedmimetrové hody: 7/6 - 2/0, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Manďák, Rudinský, diváků: 370

Bánovce n. B. – Veselí n. M. 28:25 (14:8)

Gábor vlétl do zápasu jako velká voda a v 7. minutě už vedl 4:0. A i když se hostující hráčky snažily gólovou smršť zastavit, stejně si Drotárová s Tóthovou dělaly co chtěly a rozdíl ve skóre do poločasu narůstal až na sedm branek. Po přestávce bylo vidět na hostujících hráčkách, že chtějí nepříznivý vývoj skóre otočit. Alespoň korekce se jim díky zkušené Flekové a brankářce Černé zdařila. Asi rozhodujícím momentem byla červená karta Chmelařové ve 34. minutě, kterou pět minut před koncem za stavu 24:22 následoval do kabin i trenér Sabatka. Takto oslabený celek Panenek už na víc, než na čestnou prohru nedosáhl.

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 8, Sušec 7

Nejlepší střelkyně Veselí n.M: Tomečková 5, Fleková 5

Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/4, vyloučení: 3 - 7 (ČK Chmelařová), rozhodčí: Brunovský, Čanda, diváků: 300