23.10.2010 otevřeno: 2866 x

Nováček Slavii nepřekvapil

První ranní utkání 7. kola WHIL skončilo remízou. Bod si z palubovky druhého celku tabulky Zlína odváží Olomouc. K remízovému závěru spělo i utkání v Šale, tam však nováček z Bánovců podlehl domácím o jediný gól. Svou vládu v soutěži potvrdila Slavia, která si poradila s celkem nováčka z Poruby.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL- 7.kolo

Zlín – Olomouc 23:23 (10:14)
Středomoravské derby skončilo zaslouženou remízou. Domácí Zlíňanky tahaly prakticky celý první poločas za slabší konec. Jen těžce totiž překonávaly koncentrovanou obranu 0-6 na brankovišti Olomouce a vynikající Raníkovou střežící poslední linii. Prakticky celý poločas odděloval domácí od jejich soupeře tříbrankový rozdíl (12. minuta 4:7), před odchodem do kabin hráčky Olomouce rozdíl dokonce ještě navýšily. Ve druhé půli začal Zlín postupně přebírat otěže zápasu. Trpělivá obrana typu 1-2-3 na straně domácích přinesla své ovoce, a tak bylo ve 45. minutě srovnáno. Zlín však pak nedokázal využít řadu vyložených šancí z rychlých protiútoků a navíc v brance hostů i nadále působila skvělá Raníková. V samotném závěru pak dosud nejlepší zlínská střelkyně sedmimetrových hodů Poznarová neproměnila sedmičku, a tak dnes Zlín na domácí palubovce ztratil bod.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 10/4, Štěrbová 4, Salčáková 3
Nejlepší střelkyně Olomouce: Huráňová 5, Fabíková 4/1, Hejtmánková 4/1
Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/4, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 350

Slavia – Poruba 30:26 (15:12)
Střetnutí loňského mistra a letošního nováčka dnes hostila slavistická hala. Poruba se i dnes rozhodla potvrdit stoupající úroveň svých vystoupení a je zjevné, že v soutěži nemíní být jen do počtu, o čemž svědčí i pouze čtyřbranková porážka utržená na palubovce mistra. V 16. minutě sice domácí Slavistky vedly už 10:4, v zápětí však úspěšnou tříbrankovou sérii stáhly manko na pouhé tři góly a za stejného rozdílu se odcházelo i do šaten. Na začátku druhé půle se dokázaly svěřenkyně trenéra Chrastiny přiblížit svému soupeři dokonce na dostřel dvou branek (36. minuta 19:17), k zisku bodů však nováčkovi nepomohla ani tvrdší obrana. Střelecky se vyznamenaly na straně domácích tradiční opora Kutlvašrová a Richvalská na straně Poruby.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 8, Černá 6, Jonášová 4, Jedličková 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Richvalská 9/1, Tomečková 6, Harčíková 4
Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 60

Písek – Partizánské 34:30 (15:17)
Po dlouhé cestě ze středního Slovenska se hráčky Partizánského v jihočeském Písku dočkaly porážky. Ačkoliv celý první poločas byly rozhodně lepším celkem na hřišti. Písečanky kupily chyby a jejich nekoncentrovanost znamenala už v 9. minutě ztrátu 3:6. V dalších minutách jim odskočily hráčky Partizánského až na pětibrankový rozdíl (26. minuta 11:16), ten se naštěstí Píseckým podařilo do poločasu čtyřbrankovou sérií stáhnout na přestávkových 15:17. Ve druhém poločase měly hráčky Písku světlý okamžik mezi 38. a 42, minutou, kdy se pěti brankami Stellnerové a Luzumové dostaly domácí do vedení a to hned o tři branky. Partizánské se ale nemínilo vzdát a ještě v 51. minutě ztrácelo jen jediný gól (27:28). Domácí Písek už ale své vedení udržel a do konce utkání jej ještě navýšil na závěrečných 34:30.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 10, Stellnerová 5, Luzumová 4
Nejlepší střelkyně Partizánského: Blažeková 6/2, Holešová 6, Michnová 6/2
Sedmimetrové hody: 2/0 – 5/4, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 240

Veselí n. M. – Jindřichův Hradec 25:22 (12:10)
Hradec z daleka nepřijel na Jižní Moravu prodat svou kůži lacino. Veselí však doma neprohrává. Diváci tak v prvním poločase viděli spíš boj plný vyloučených a sedmimetrových hodů. Úspěšnější v této přetahované byly zkušené domácí. Na začátku druhé půle Hradečanky ještě zpřesnily obranu, střelecky se začalo dařit Kohoutové a Bubeníkové a ve 40. minutě to bylo 17:14. To byl pokyn pro time-out domácích a po něm to už zase byly staré dobré Panenky. Do padesáté minuty dokázaly srovnat, a přestože Jihočešky v závěru utkání vyvinuly maximální snahu získat alespoň bod, uhájily domácí svou pověstnou tvrz.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 6, Fleková 4/2, Drotárová 3, Vinyatynská 3, Tomečková 3/2, Súkenníková 3
Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 6, Pilařová 5, Kohoutová 5
Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/1, vyloučení: 4 (ČK Fleková) – 8 (ČK Matoušková), rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 300

Most – Bratislava 24:30 (10:17)
Hráčky Bratislavy od prvních minut ukazovaly, že právem patří na špici interligové tabulky. Byly důraznější v obraně i přesnější v útoku. A přestože domácí brankářka opět čarovala, bylo to v 17. minutě už 3:11 a vypadalo to na exhibici hostů. Pak se však brankostroj Bratislavanek zastavil a domácí postupně krok za krokem korigovaly až na poločasových -7. Mostečtí Andělé ve druhé půli předvedli, jak se dá zdramatizovat i zdánlivě ztracený zápas. Dobrou obranou a trpělivou hrou postupně snižovaly náskok Slovenek až na rozdíl jediné branky ve 45. minutě, kdy z ruky Martínkové korigovaly na 18:19. ŠKP do té doby ve druhém poločase skórovalo během 15minut pouze dvakrát! Po oddechovém čase hostů se ale překvapení nekonalo a favorit v celku v pohodě dotáhl utkání do šestibrankového vítězství. Stínem utkání bylo zranění gólmanky hostů Školkové.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 12, Crhová 4, Tomášková 3
Nejlepší střelkyně Bratislavy: Janšáková H. 10, Beňušková 7, Janšáková Z. 5
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 247

Zuzana Janšáková se dnes v Mostě blýskla hned deseti brankami

Šala – Bánovce n. B.  37:36 (18:18)
Velmi napínavé utkání se šťastným koncem pro domácí Duslo vidělo 400 diváků v Šale. Hostující nováček Bánovců se zkušených domácích nezalekl a až do 10. minuty dokázal udávat tempo utkání. Domácí postavil na nohy paradoxně technický time-out po chybě stolku v 11. minutě. Na vedení 12:9 v 18. minutě však hostky vedené nekompromisní střelkyní Tóthovou reagovaly šňůrou branek, opět otočily skóre a po vzájemné přestřelce skončil první poločas remízou. Druhá půle byla velmi vyrovnaná, Bánovce citelně oslabila Bahýlová zbytečnou přímou červenou ve 45. minutě. I ta směřovalo utkání k remízovému závěru, proti však byla domácí brankářka Grantnerová, která deset vteřin před koncem lapila střelu Ladicsové.

Nejlepší střelkyně Šaly: Vidiečanová 8, Bérešová 7, Szarková 7/3
Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 16/3, Sušec 7/1, Surovčíková 4
Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/4, vyloučení: 6 (ČK Pileková) – 5 (přímá ČK Bahýlová), rozhodčí: Dubaiová, Klieštiková, diváků: 400

Trenčín – Michalovce 30:39 (11:20)
Utkání dvou celků s rovnocenným postavením v tabulce dnes vyznělo lépe pro hosty z Michalovců. Jejich zkušený kádr rozhodl o vítězství již v prvním poločase a ve druhé půli již jen kontroloval průběh zápasu. Michalovčanky zaskočily domácí družstvo dobře organizovanou obranou. Hráčky Trenčína se nemohly vůbec prosadit. V prvním poločase byl rozhodující začátek, kdy si hráčky hostů vybudovaly devíti gólový náskok a potom si ho rozumnou hrou po zbytek zápasu udržovaly. Těžily z velmi dobré střelby spojek Tobiášové a Pollákové a smrtících kontrů Hollé a nebýt mírného polevení v druhém poločase, byly by Zemplíňanky vyhrály ještě větším rozdílem.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Kovaličková 7, Dudová 5, Birkušová 4
Nejlepší střelkyně Michalovce: Hollá 10, Tobiašová 9/1, Polláková 8
Sedmimetrové hody: 7/5 – 2/1, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: Simu, Nesvadba, diváků: 300