26.10.2010 otevřeno: 1832 x

Olomouc si přesvědčivě poradila s nováčkem z Poruby

V předehrávce 8. kola WHIL se dnes představily Hanačky z Olomouce proti rozkoukávajícímu se celku Poruby. Ta si ale z dnešního utkání neodváží domů ani bod, když ji zkušenější Olomoučanky porazily rozdílem dvanácti branek.

Autorkou komentářů k WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 8. kolo, předehrávka

Olomouc – Poruba 29:17 (14:11)

Na úvod utkání kupily oba celky chybu za chybou, a tak střetnutí otevřela až ve 4. minutě Marčíková oblékající dres nováčka z Poruby. To byl impuls pro domácí, jež odpověděly na výzvu třemi střelami a ve 12. minutě už zkušenější domácí vedly 6:2. Hostující hráčky se však nevzdávaly, ačkoliv Růžičková sázela za záda jejich brankářky jednu střelu za druhou. Do poločasu se však dařilo Porubě držet rozdíl na únosné míře a do kabin tak odcházela jen s čtyřgólovou ztrátou. Popřestávkový poločas byl už však čistě v režii domácího celku, který první patnáctiminutovku vyhrál v poměru 10:4. V 53. minutě pak trio Severová, Růžičková a Remešová přihodily na konto domácích další tři branky a na to už našla odpověď jen Adámková. Nováček si tak z palubovky zkušené Zory odváží prohru 29:17.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hejtmánková 10, Růžičková 6, Remešová 3, Huráňová 3

Nejlepší střelkyně Poruby: Adámková 4, Richvalská 4, Tomečková 2, Marcíková 2, Oroszová 2

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 5 – 5, rozhodčí: Mandák, Rudínský, diváků: 225