28.10.2010 otevřeno: 1381 x

Michalovce si přijely do Čech pro dva body

Ve svátečně laděné dohrávce 8. kola WHIL si dnes celek Michalovců přicestoval prakticky přes dva státy pro další dva body do své sbírky. Písečankám se dnes ani přes 11 gólů z ruky Borovské nezadařilo udržet body doma.

Autorkou komentáře k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová

WHIL - 8. kolo dohrávka

Písek – Michalovce 32:37 (15:23)

Až do 11. minuty to byly domácí hráčky, kdo diktoval tempo a vedl skóre utkání. Pak však Michalovce vyrukovaly s palebnou silou Pollákové a Hollé, které řadou šesti branek otočily skóre utkání na 12:8 pro hostující celek. Ve 20. minutě pak domácí zaostávaly pouze o jedinou branku, aby série dalších pěti branek v jejich síti podlomila lehce herní morálku domácích a do poločasu rozdíl ve skóre mezi oběma celky narostl dokonce do osmibrankového rozměru (15:23). Druhý poločas začaly písecké hráčky skvěle a trpělivou hrou snížily bodovou ztrátu na pouhé tři branky v 56. minutě. Hráčky Michalovců však svůj třígólový náskok nejen uhlídaly, ale v závěru jej ještě navýšily na pět branek. Michalovce si tak i nadále udržují vedoucí pozici mezi slovenskými celky a třetí příčku v tabulce.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 11, Luzumová 8, Stellnerová 4, Dvořáková 4

Nejlepší střelkyně Michalovců: Polláková 8, Obšatníková 7, Kalaninová 5, Hollá 5

Sedmimetrové hody: 8/4 – 2/1, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 238