30.10.2010 otevřeno: 2019 x

Zlín ztratil vyhrané utkání, těsnou porážku utržila i Bratislava

V 9: kole WHIL se to jen hemží překvapeními, dvě těsné porážky favoritů viděli v Písku a v Šale, v souboji nováčků zvítězil ten severomoravský a Olomouc si veze cenné vítězství z Trenčína.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 9. kolo

Písek – Zlín 29:28 (13:15)

Do dalšího kola WHIL vykročil lépe druhý tým tabulky Zlín. V 15. minutě vedl nad těžkopádně se rozjíždějícím Pískem už 7:2 a pěti až šestibrankové vedení si udržovaly reprezentantky Baťova města až do 24. minuty. Tehdy Vrabcová, Luzumová a Stellnerová sérií tří branek stáhly zdánlivě propastný rozdíl mezi oběma soupeři na poločasové dvě branky. I po přestávce zvládly hostující hráčky odskočit opět až na rozdíl pěti branek, nicméně už v polovině druhé třicetiminutovky ztrácel Písek na Zlíňanky jen jedinou branku. Nervy drásající závěr pak překvapivě vyzněl o poznání lépe pro domácí hráčky. Ty vyhrály poslední desetiminutovku 7:2, posledních šedesát vteřin zvládly udržet míč ve své moci a uhájily tak nejtěsnější možné vítězství. Přesto, že tým z východní Moravy vedl prakticky po celý zápas, o bodový zisk v posledních minutách přišel.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 9/4, Luzumová 7, Vyhnalová 3, Dvořáková 3, Krouská 3

Nejlepší střelkyně Zlína: Štěrbová 6, Růčková 6, Budayová 5

Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/0, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 255

Most – Michalovce 24:40 (10:16)

Nováček z Mostu ani dnes neuspěl. Tentokrát hostil tým slovenských Michalovců, který ve čtvrtek bodově vyloupil Písek a v nastartovaném trendu pokračovaly Slovenky i dnes i několik desítek kilometrů severněji v Čechách. Domácí hráčky ztrácely už v 6. minutě (1:5) a přes veškerou snahu Martinkové i zbytku mostecké lavičky jejich ztráta narůstala. Po prvních dvaceti minutách prohrávaly už propastně, 4:12. Do poločasu se podařilo Mosteckým zkorigovat na 10:16, přesto však bylo zřejmé, že na jejich dnešního soupeře jejich výkon stačit nebude. Východňárky ve druhém poločase pokračovaly v nastoleném tempu a postupně navyšovaly vedení, které korunovaly čtyřicátou brankou v poslední minutě utkání. Až příliš krutá porážka bude určitě pro domácí cennou zkušeností.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 7, Crhová 6, Vysloužilová 4

Nejlepší střelkyně Michalovců: Hollá 11, Obšatníková 6, Trehubová 6

Sedmimetrové hody: 3/0 – 1/1, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 200

Denisa Kylarová (Most) bráněná Zuzanou Hollou (Michalovce)

Poruba – Bánovce n. B. 32:29 (19:16)

Souboj nováčků WHIL viděli diváci na severu Moravy. Střetnutí mělo šťastný konec pro domácí tým. Cesta k němu však nebyla jednoduchá. Domácí hráčky vsadily na koncentrovanou obranu, především se soustředily na nejlepší střelkyni WHIL Tóthovou a dokázaly se hned od počátku dostat do vedení, které v průběhu prvního poločasu bylo až pětibrankové (19. minuta 13:8). Stačilo však malé zaváhání a Bánovce okamžitě korigovaly na poločasových 19:16. Na dostřel domácímu celku se pak Slovenky držely až do poslední desetiminutovky (50. minuta, 27:25). Pak si však mezi 50. a 52. minutou vytvořila Poruba rozhodující čtyřgólový náskok, na který už hostující hráčky nedokázaly adekvátně odpovědět.

Nejlepší střelkyně Poruby: Richvalská 7, Mýlková 6, Tomečková 5/1, Marčíková 5

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 11, Bahýlová 5, Hrubá 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/2, vyloučení: 5 (ČK Selucká) – 5 (ČK Sušec), rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků: 300

Veselí n. M. – Partizánské 32:24 (17:16)

První poločas ve Veselí patřil soupeřkám z Partizánského. Ty se ujaly razantně vedení hned v úvodu a jedno až tří brankový náskok udržovaly až do 29. minuty, kdy se poprvé do vedení dostaly Veselanky brankou Flekové ze sedmičky. Druhý poločas, to už byla úplně jiná káva. Začal sice dvěma neproměněnými sedmimetrovými hody a až do 45. minuty udržovaly hráčky Partizánského kontakt s vedoucími domácími (23:20), poslední čtvrtina zápasu však už byla čistě v režii domácích, kdy se dařilo především Chmelařové se Súkenníkovou.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 8, Súkenníková 7, Fleková 6

Nejlepší střelkyně Partizánského: Holešová 5, Michnová 5, Minarčíková 4

Sedmimetrové hody: 9/5 – 5/3, vyloučení: 5 – 4 (ČK Minarčíková), rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 200

Klaudia Michnová (Partizánske) v souboji s Jitkou Tomečkovou (Veselí nad Moravou)

Šala – Bratislava 19:18 (8:10)

Bratislava šla do vedení hned v prvních minutách, když na 5:1 zvyšovala z křídla Kochanová. Pak se konečně domácí probudily a v 15. minutě Czanik vyrovnala na 5:5. Zbytek první půle držela vedení na své straně Bratislava, domácí však větší než dvoubrankové vedení nepřipustily. Podobný obraz hry sledovali diváci i v druhé půli, kdy ve 47. minutě domácí vyrovnaly a v zápětí se dostaly do vedení. Vyrovnaný finiš rozhodla větší touha domácích po vítězství a forma brankářky Grandtnerové, která zlikvidovala Bratislavankám několik vyložených příležitostí, a tak si hostky do hlavního města z utkání, kterému by slušela remíza, odváží jen nejtěsnější možnou prohru.

Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 5/3. Weibelová 4, Bérešová 3

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Kertészová 6, Globanová 3

Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Bečička a Horák, diváků: 500

Trenčín - Olomouc 25:27 (12:15)

Úvod patřil domácím, které se dostaly do dvoubrankového vedení. V druhé polovině prvního dějství ale převzaly taktovku utkání hostující hráčky. Olomoučanky ještě dovolily Trenčínu vyrovnat na dvacet dvacet, ale následně si už triumf nenechaly uniknout.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Šáteková 5, Birkušová 5/2, Ďuržová 3

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hejtnánková 8/5, Fábiková 6, Růžičková 3.

Sedmimetrové hody: 4/3-5/5, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Dubaiová, Klieštiková, diváků: 250