Ani na nováčka z Poruby překvapivě nestačily síly Hradečanek. Další překvapení naopak nepřipustila Olomouc, ta svého nováčka překonala. Slávia potvrdila svou kvalitu i v Bratislavě, naopak v souboji loňských vicemistrů neobstálo Veselí.

Autorkou komentářů k WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 10. kolo

Olomouc – Bánovce n./B. 30:28 (22:16)

Olomoučanky rozhodně vstoupily do utkání lépe. Především zásluhou Fabíkové s Růžičkovou se brzy ujaly vedení a to postupně také navyšovaly (15. min. 11:6., 26.min. dokonce 20:13). Na druhé straně dokázaly odpovídat alespoň Tóthová s Bahýlovou a tak šestibrankové manko v poločase bylo nakonec pro slovenského nováčka lichotivé. Kdo čekal ve druhém poločase spanilou jízdu domácích, byl zklamán. Naopak hostující hráčky zkonsolidovaly obranu a zlepšily útočné kombinace. A když se k Tóthové přidala pivotka Sušec, začaly se nad Hanačkami stahovat mraky. Víc než na stažení na dvě branky to ale nestačilo, a tak se překvapení nakonec nekonalo.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 10/5, Fabíková 6, Huráňová 4

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 8, Sušec 6, Surovčíková 5

Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/0, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 200

Bratislava – Slavia 25:27 (12:13)

V dramatickém střetnutí úřadujících mistrů vyšly úvodní minuty lépe domácímu celku. Reprezentantky našeho hlavního města však Slovenky nechaly jen nadechnout a brzy srovnaly, do přestávky pak dokonce odcházely s dvoubrankovým náskokem. Po přestávce dokázaly Bratislavanky ještě otočit skóre na jednobrankový náskok (21:20), zbytek utkání už ale patřilo hostujícímu celku. Především kanonýrky Černá a Kutlvašrová a tvrdá obrana Pražanek pak zajistila vedoucímu celku tabulky další dva interligové body.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Kertészová 5, Beňušková 5/3, Štetáková 4

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 9/2, Kutlvašrová 6, Keclíková 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 2 – 7 (ČK Vítková), rozhodčí: Rudinský, Mandák, diváků: 150

Kateřina Keclíková (Slavia Praha) pomohla Slavii k prodloužení neporazitelnosti

Michalovce – Veselí n. M. 29:25 (15:10)

Střetnutí mezi loňskými vícemistry se dnes sehrálo v Michalovcích a lépe do něj vykročily domácí hráčky. Ty po první čtvrthodině utkání vedly nad svými soupeřkami z Veselí o tři branky (6:3) a do poločasu se jim podařilo vedení ještě navýšit. Dařilo se především Obšatníkové a Tobiášové, na které byla krátká i výborná brankářka Veselanek Černá. Ani po přestávce se nepodařilo hostujícímu celku dotáhnout ztrátu nabranou v první půli. Kupil chyby a domácí je dokázaly trestat. Deset minut před koncem utkání dokonce prohrávaly už o devět branek. V posledních minutách se ale po time-outu trenéra Sabadky vzepjaly Veselanky k závěrečné korekci skóre. Proměněná sedmička Tomečkové a závěrečná tečka Chmelařové znamenaly pro hostující hráčky prohru 25:29 a pro domácí dva body, které je stále udržují v těsném závěsu za vedoucí Slavií.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 8/2, Mičiníková 4, Szöllösiová 3, Kalaninová 3, Hollá 3

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 5, Chmelařová 4, Tomečková 4/3, Drotárová 4

Sedmimetrové hody: 7/4 - 3/3, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Kozák, Mičuda, diváků: 1200

Nejlepší střelkyně Michalovců Lucia Tobiášová v zápase proti Veselí n./M.

Trenčín – Písek 29:29 (15:15)

Výsledek z Trenčína poukazuje na to, jak vyrovnaný byl celý průběh utkání. Hostující celek se v průběhu první půle několikrát dokázal odpoutat na dvoubrankový, jednou dokonce i na tříbrankový rozdíl. Ten se ale domácím do poločasu podařilo srovnat a začínalo se znova. I začátek druhého poločasu se lépe vydařil hostujícím házenkářkám, které znovu získaly až třígólové vedení. Trenčín ale zabojoval a dokázal zápas otočit na 25:22 (49.minuta). Závěr byl nesmírně vyrovnaný, když se Písku podařilo znova srovnat až dvě minuty před koncem. Na konečných 29:29 pak v poslední minutě srovnávala písecká Stellnerová a zápas tak v Trenčíně skončil zaslouženou remízou.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová a Šáteková 6, Kovaličková 4

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 5, Luzumová 5, Stellnerová 5

Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 300

Jindřichův Hradec – Poruba 23:29 (9:16)

Pořádný šok zažili diváci na jihu Čech. Ani ne tak samotným vítězstvím nováčka, ale způsobem, jakým ho dosáhl. Porubanky, jejichž branku hájila Doláková, která dvě sezony nastupovala v brance Hradce, měly razantní nástup. Brzy vedly 5:1 (9.min.) a dál navyšovaly svůj náskok. Především Richvalská nebyla k udržení a tak to bylo v 20. minutě už 4:14 z pohledu domácích. Velké odhodlání korigovat výsledek a pokusit se skóre obrátit bylo vidět ve tvářích domácích hráček ve druhé půli, ale přehnaná snaha vedla jen k častému oslabování týmu ve dvouminutobých trestech, a tak maximální snížení bylo vidět na ukazateli skóre v 51.minutě (20:25). Rozjetá a nadšeně bojující Poruba zkušenějším domácím prostě víc nedovolila.

Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 5/2, Matoušková 4/2, Pilařová 4/3

Nejlepší střelkyně Poruby: Tomečková 8/3, Richvalská 6/2, Adámková 5

Sedmimetrové hody: 11/8 - 6/5, vyloučení 5 - 4:, rozhodčí:Nesvadba, Simu, diváků: 380