8.11.2010 otevřeno: 1528 x

Slibně rozjeté utkání pro Most bodově neskončilo

Poslední dvě utkání uzavřela 10. kolo WHIL. Do Zlína zavítal Most a přes slibně vypadjící výkon v první půli na body přesto nedosáhl, naopak dvoubodový zisk si z Partizánského odváží Šala.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL – 10. kolo

Zlín - Most 29:21 (13:12)
Prakticky celý první poločas zvládly Severočešky držet krok se svými zkušenějšími soupeřkami ze Zlína. Vedení se přelévalo ze strany na stranu a až v závěru prvního poločasu se domácím podařilo utrhnout se na rozdíl dvou branek. Tuto ztrátu však dotáhla z volného hodu Martínková a tak se do šaten odcházel nováček z Mostu pouze s jednobrankovou ztrátou. Bohužel o poznání hůře se vyvedl hostujícím hráčkám nástup do druhé půle. Svou první branku vsítily až po deseti minutách a domluvě od trenéra. To byla asi rozhodující pasáž utkání, protože domácí si během této doby zvládly vytvořit pěkný náskok 18:12. Až osmibrankové vedení soupeře v druhém poločase se Mostečankám nepodařilo snížit, v závěru pak narostlo dokonce na konečných devět branek. Slibně rozjeté utkání tak ani tentokrát neskončilo pro Most bodovým ziskem.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 6/1, Růčková 5, Salčáková 5
Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 5, Martínková 5, Schererová 4
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/0, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 300

Karin Schererová (Most) v náskoku na branku Zlína

Partizánske - Šaľa 19:28 (10:13)
Úvod utkání patřil hostujícím hráčkám ze Šaly (4:1), už v 11. minutě ale domácí Partizánské zvládlo bez větších obtíží srovnat stav (5:5). Pak už ale celou dobu tahaly domácí hráčky za slabší konec. Sérií pěti branek odskočila Šala svému soupeři na 8:12 a vedení si udržovala prakticky po celý zbytek poločasu. Domácím nezbývalo, než otevřít hru a zariskovat. To však umožňovalo pouze domácím podnikat další rychlé protiútoky a navyšovat vedení. Ještě ve 45. minutě vedly hostky o pouhé tři branky (20:17), v další patnáctiminutovce však už domácí zvládly vsítit pouhé dvě branky, což rozhodlo o jejich poměrně vysoké prohře 19:28.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Košíková 5, Lenčešová 4, Michnová 3/1, Blažeková 3/1
Nejlepší střelkyně Šaly: Bérešová 6, Szarková 5, Trochtová 5, Vidiečanová 5/2
Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Cipov, Pasterik, diváků: 350