13.11.2010 otevřeno: 1614 x

Dramatické koncovky v Písku, Mostu i Šale

Infarktové závěry dnes sledovali diváci ve výše jmenovaných lokalitách. Těsná vítězství vždy vybojoval domácí celek, ačkoliv někdy k tomu byla potřeba notná dávka štěstí. V moravském derby pak rovněž obstál lépe domácí tým, Veselské Panenky do Zlína body nepustily.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 11. kolo

Písek – Olomouc 24:23 (10:11)

První poločas s písecké Obloukovce byl představením výborně sehraných obran. Řada střel tak končila na obou stranách buď vyražena bloky či zlikvidována některým z četných zákroků brankářek obou celků. Především proto čítalo poločasové skóre pouhých jednadvacet vstřelených branek (10:11). S jednobrankovým vedením na svém kontě přečkaly poločasovou pauzu hostující hráčky z Olomouce, které udržovaly vedení na své straně po většinu první půle a následně pak po celý druhý poločas, aby o něj přišly doslova v poslední minutě. V infarktovém závěru totiž domácí celek, který na svého dnešního soupeře ztrácel během druhé třicetiminutovky až čtyři branky (54. minuta 18:22) zabojoval a z odpoledního duelu vyšel vítězně. Nejprve Janoušková střelou z křídla snížila olomoucký náskok na pouhou jedinou branku, na 23:23 srovnala ze sedmimetrového hodu domácí Vyhnalová a hrdinkou Písku se stala Iveta Luzumová, která vsítila kromě dalších osmi i vítězný 24. gól. To vše v posledních dvou minutách dnešního zápasu. Vítězství tak po dramatickém boji v závěru zůstává na domácí palubovce, v Písku.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 9, Borovská 5, Vyhnalová 4/2

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 10/2, Fabíková 5, Hejtmánková 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 310

Most – Trenčín 30:29 (15:11)

První poločas se dařilo rozhodně lépe domácímu Mostu. Při střelecké chuti byla zejména Martinková s Crhovou, naopak Trenčíňankám se střelba tak dobře nevedla. Domácí tak zvládly během prvních třiceti minut udržovat minimálně dvoubrankový náskok, který ve 27. minutě narostl až na pět branek 13:8. Čtyři branky pak dělily oba celky až do poslední čtvrtiny zápasu, tehdy zabojovala Žideková a třígólovou sérií srovnala stav na 20:20 a dala tak jasně najevo, že závěr utkání bude ještě hodně zajímavý, byť by měla bojovat sama a do roztrhání těla! Tak tomu také bylo. Žideková srdnatě bojovala s domácí obranou a snažila se odpovídat na góly domácí Crhové. Na vítězství však ani její zápal nestačil a přestože v posledních vteřinách ještě proměnila poslední sedmimetrový hod, odjíždějí hráčky Trenčína domů s nejtěsnější možnou porážkou.

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 10, Martínková 9, Mrkvičková 5

Nejlepší střelkyně Trenčína: Žideková 9, Rajnohová 6, Kovaličková 4, Rechtorisová 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 260

Veselí n. M. – Zlín 27:21 (12:9)

Moravské derby dnes hostilo Veselí. Prestižní zápas tradičních soupeřů však nabídl těsně vyrovnanou hru jen v prvních patnácti minutách. Pak domácí šláply na plyn a uskočily svému soupeři na tříbrankový rozdíl (19. minuta, 6:3). V závěru poločasu pak ani řada vyloučení a sedmimetrových hodů na obou stranách na stavu utkání a náskoku domácích nic nezměnila. V úvodu druhého poločasu to pak bylo dokonce až o pět a to mimo jiné zásluhou výborně střílející Kočí (38. minuta 17:12). Po time-outu trenéra Poloze se kolem 52. minuty podařilo zlínským házenkářkám mírně zkorigovat jejich ztrátu, na víc však jejich síly nestačily. Ani tři proměněné sedmičky Baťových kanonýrek nepřispěly k ničemu víc, než šesti gólové prohře 27:21 a třetí porážce Zlína v soutěži.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 7, Kočí 6, Súkeníková 6/3

Nejlepší střelkyně Zlína: Štěrbová 6, Poznarová 5/1, Pažourková 5/4

Sedmimetrové hody: 6/4 – 6/5, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 300

Poruba - Bratislava 23:31 (10:15)

Domácí vedly nad suverénním mistrem ze Slovenska jen do sedmé minuty a stavu 2:1. Pak se totiž hostující tým bleskově ujal diktátu zápasu a do patnácté minuty to bylo už 6:2. Domácí se ne a ne dostat ke svému soupeři blíž než na rozdíl čtyř gólů. Ani ve druhé půli se Porubě na postavenou a koncentrovanou bratislavskou obranu nedařilo se víc prosadit a jejich snahy ubránit alespoň slovenské střelkyně vedly spíše k řadě vyloučení a náskok Bratislavanek utěšeně narůstal. Přispěly k tomu zejména střely Beňuškové a Janšákové, na které bylo i sedm branek z ruky Richvalské krátké a tak ne zcela neočekávaně si body z Poruby odváží slovenský mistr domů do Bratislavy.

Nejlepší střelkyně Poruby: Richvalská 7, Tomečková 6, Milková 3

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Beňušková 9, Janšáková 8, Gáborová 6

Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/6, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 285

Šala – Michalovce 33:31 (16:18)

Michalovce vlétly do utkání jako uragán. Už v 9. minutě drtily svého soupeře na Šale 6:2. Brzy se však domácí vzpamatovaly, vyměnily gólmanku a rázem bylo vyrovnáno (7:7). Ne však na dlouho. Domácí pod palbou Hollé a Obšatníkové začaly ztrácet a do poločasu tak činil rozdíl ve skóre někdy až tři branky. Naopak druhá polovina utkání se nesla v neobyčejně vyrovnaném duchu. Žádný celek se svému soupeři neutrhl víc než na rozdíl jediné branky, závěrečná pětiminutovka se však vydařila výrazně lépe domácí Šale, která slaví konečné vítězství 33:31.

Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 10/3, Trochtová 7

Nejlepší střelkyně: Obšatníková 10/3, Trehubová 5

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 7 (ČK Piskajová) – 8, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 700