15.11.2010 otevřeno: 1340 x

Střelecká exhibice v Bánovcích!

V pondělí v podvečer si udělaly Jihočešky z J. Hradce výlet na Slovensko, aby si z něj v dohrávce 11. kola odvezly výraznou porážku a žádné body. Nováček z Bánovců nedal svým hostům šanci a zejména v úvodu utkání svého soupeře doslova drtil a v závěru předváděl jednu házenkářskou parádičku za druhou.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 11. kolo, dohrávka

Bánovce n. B. – Jindřichův Hradec 35:13 (19:6)

První poločas v Bánovcích připomínal vraždění neviňátek. Strašlivá bilance po první čtvrtině utkání 7:0 přinutila trenéra Hradečanek k vybrání oddechového času. Instrukce však byla schopná zúročit pouze Eliášová (16. minuta, 7:1), střely dalších jejích spoluhráček končily v rukou výborné Vargové hájící domácí branku. Druhou branku za její záda dostala až Matoušková, naopak Tóthová byla k nezastavení a sypala do hradecké branky ránu za ranou. S pohodlným náskokem mohly hráčky Bánovců útočit s klidem a rozvahou, naopak Hradečanky byly pod obrovským tlakem. Vždyť se krčí na dně tabulky s pouhými dvěma body a ani dnes to s nimi nevypadalo nadějněji. V posledních pěti minutách první půle sice začalo skóre utěšeně narůstat i na straně hostů, nicméně domácím naskakovala čísla přece jen rychleji a do poločasu se zastavila až na hodnotách 19:6. I po přestávce pokračovaly domácí v nastaveném tempu, zejména Surovčíková a sestry Bahýlovy rozechvívaly pravidelně jindřichohradeckou síť. Jejich soupeřky v první patnáctiminutovce druhé půle zvládaly Slovenkám alespoň odpovídat, na větší korekci se však nevzmohly. Pět minut před závěrečným hvizdem už dominovaly hráčky Bánovců utkání 28:11. Závěr zápasu se proměnil v exhibici domácích. Sedmičku proměňovala brankářka Babicová, Alžběta Tóthová před vystřelením předvedla divákům baletní piruetu…Alespoň poslední proměněná střela v utkání patří Hradci, na jeho dvaadvacetigólové porážce to však prakticky nic nemění.

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 9, I. Bahýlová 7, Z. Bahýlová 5

Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 3, Krupicová 3

Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2, vyloučení: 2:4, rozhodčí: Gábriš, Macko, diváků: 350