17.11.2010 otevřeno: 1390 x

Hanačky Hradec nešetřily!

Volný den využila řada celků k dohnání restů či k předehrávce posledního 12. kola, přičemž v druhém případě si mohou hráčky prodloužit přestávku popřípadě už pomýšlet na reprezentační povinnosti. Zlín si poradil se soupeřem ze Šaly, Hradec v Olomouci utržil už druhou více než dvacetibrankovou porážku ve třech dnech.

Autorkou komentářů k WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL – 11. kolo, dohrávka

Slavia – Partizánské 33:21 (16:9)

Slavistky vletěly do utkání a po dvanácti minutách vedly nad zaskočenými Slovenkami už 10:2. Osmibrankové vedení však nedržely dlouho, o šest minut později se hráčky Partizánského vzpamatovaly a zkorigovaly skóre na 12:8. Ani to však neplatilo dlouho, nakonec přece jen odcházely hostující hráčky do šaten především zásluhou domácí Černé se sedmibrankovou ztrátou. Své vedení pak domácí navyšovaly dále i ve druhé půli. Dařilo se především Černé a Jedličkové s Vítkovou a tak tři minuty před koncem ztrácelo Partizánské i přes bojovný výkon na svého soupeře už jedenáct branek. Vítková se pak postarala o závěrečnou tečku v podobě 33.gólu.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 8/1, Jedličková 7/3, Raková 4, Vítková 4

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 6, Košíková 4, Blažeková 3, Minarčíková 3

Sedmimetrové hody: 7/4 – 0/0, vyloučení: 3 (ČK Kutlvašrová) - 2, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 120

Selma Blažeková (Partizánske) v utkání proti Slavii

WHIL – 12. kolo

Zlín – Šala 35:31 (16:13)

Do utkání vstoupily o něco lépe hráčky domácího celku, nicméně jejich soupeřky se jim držely na tříbrankový dostřel v první čtvrtině hry. Rychlé protiútoky a přesná střela spojek z dálky, to byly nejsilnější zbraně domácího celku, a tak už v 16. minutě vedly Zlíňanky nad Šalou 11:6. Šestibrankové manko však do poločasu zásluhou Vidiečanové a Szarkové hostující celek dokázal zkorigovat na 16:13. Rozhodujícím okamžikem druhého poločasu byla dvouminutovka mezi 13. a 15. minutou režírovaná zkušenými Poznarovou a Štěrbovou. V té zvládl Zlín navýšit náskok na šest branek. Až do konce utkání pak hostky ze Šaly bojovaly o korekci tohoto rozdílu, což se jim však zdařilo až v posledních minutách a na body to dnes rozhodně nestačilo.

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 10, Poznarová 7/3, Růčková 5

Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 8/3, Vidiečanová 7, Pileková 6

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 250

Olomouc – Jindřichův Hradec 43:18 (18:7)

Další gólovou nálož si podruhé za sebou v krátkém sledu odváží domů Hradec. Po porážce v Bánovcích ji sklidil na palubovce Olomouce a na svém kontě tak nadále udržují nepříliš optimisticky vyhlížející dva body. Výrazně nahnuté to s Hradečankami začalo být už po prvních pěti minutách, po kterých až do 18. minuty nebyly sto vsítit branku a domácím tak umožnily vytvořit si pohodlný náskok 11:3. Ten pak do poločasu narostl až na jedenáct branek. Střelecky se realizovala hlavně Růžičková, na druhé straně se jen Kohoutové podařilo překonat domácí gólmanku víc než jedinkrát. I ve druhém poločase pokračovalo Jindřichohradecké trápení. Ve 48. minutě už to bylo propastných 30:13, poslední pětiminutovka už byla jen exhibicí vyhecovaných Olomoučanek, ty nakonec smetly svého soupeře jednoznačným výkonem 43:18.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 9, Hejtmánková 8/2, Huráňová 5/4, Gebre Selassie 5/1

Nejlepší střelkyně Hradce: Kohoutová 5, Zbožínková 3, Pilařová 3, Bubeníková 3

Sedmimetrové hody: 11/9 – 1/1, vyloučení: 3 – 10, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 150

Bratislava – Bánovce n. B. 29:26 (12:15)

Skvěle nastartované Bánovce zabrzdila Bratislava. Ačkoliv v úvodu zvládl držet nováček s mistrem krok, už v 15. minutě prohrávaly Bánovce 5:10. Manko však dokázaly ve velmi krátké době nejen stáhnout, ale dokonce zaskočily Bánovčanky Bratislavu natolik, že otočily skóre ve svůj prospěch na poločasových 12:15. Zásluhu na tom měly především branky Tóthové a Bahýlové. Avšak ani snaha těchto kanonýrek mohutně podporovaných celým hostujícím týmem nestačila na úderný závěr domácích. Ty doslova v posledních třech minutách rozdrtily tříbrankový náskok hostů a strhly vítězství na svou stranu, o což se postarala Kertézsová s Beňuškovou.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Beňušková 7/2, Kertészová 5/1, Štetáková 5

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 10/3, Bahýlová 4, Sušec 3, Hrubá 3

Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/3, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Frieser L, Frieser B., diváků: 200