18.11.2010 otevřeno: 1555 x

Michalovce v Porubě předehrávaly lednové kolo

Dokonce 13. kolo si dnes předehrály v Porubě Michalovce. Slovenky si i z nováčkovské palubovky odvezly maximální možný počet bodů a ještě málem nadělily čtyřicítku.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 13. kolo, předehrávka

Poruba – Michalovce 30:39 (15:20)

Hráčky hostujících Michalovců se chopily vedení poměrně rychle, už v 6. minutě byl stav utkání 4:1. Ani potom se nepodařilo domácím nastartovat motor do vyšších obrátek a tak se Michalovčanky v čele s Pollákovou a Kalaninovou postaraly o pětibrankový náskok (15. min. 10:5), který si udržovaly prakticky po celý zbytek poločasu. Podobně jednoznačný průběh měla bohužel pro domácí i druhá půle. Vedení Michalovce navyšovaly a ve 44. minutě už vedly o deset. Bachyrieva byla k neudržení a tak postupně narostl rozdíl mezi oběma soupeři v jednom okamžiku až na dvanáct gólů (50. minuta, 35:23), v závěru však ještě zabojovaly domácí hráčky a smutné skóre zkorigovaly na závěrečných 30:39.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 7, Richvalská 7, Selucká 7

Nejlepší střelkyně Michalovců: Obšatníková 8, Bachyrieva 7, Kalaninová 6

Sedmimetrové hody: 4/3 - 66/6, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků:210

Velmi těžké je pro každou brankářku utkání s Michalovcami, na snímku Roháčková (Poruba)