21.11.2010 otevřeno: 1659 x

Slávistky poprvé poraženy, cenný skalp patří Michalovcům

První body dnes ztratily Slávistky a ještě na domácí palubovce. Nutno uznat, že o ně ale přišly po tvrdém boji s druhým celkem tabulky z Michalovců. Slovenský soupeř přijel do Prahy motivován a od začátku diktoval tempo, zaslouženě si tak odváží z téměř týdenního výletu do Čech pěknou řádku bodů.

Autorkou komentáře k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 12. kolo

Slavia – Michalovce 28:31 (13:15)

Atraktivní házená v podání absolutní špičky letošní WHIL tabulky. Takové bylo v Edenu očekávání dnešního utkání. O to překvapivější bylo, jak bleskově se ujaly Slovenky vedení. V prvních pěti minutách umístily do slavistické sítě čtyři branky, na které nenašly domácí pro tvrdou obranu Michalovců odpověď. Trenér Pína tak brzy sáhl po brzdě v podobě oddechového času. I poté však domácí ztrácely na motivovaného soupeře stále tři až pět branek a hromadění chyb jim dlouho nedovolovalo vedení Slovenek stáhnout. To se podařilo až na konci první půle, když několik dobrých zákroků předvedla gólmanka Satrapová. Celý druhý poločas ztrácely domácí i přes zlepšený herní projev a koncentrovanost až čtyři branky, tři minuty před koncem pak Raková dotáhla Slávistky technickou střelou na rozdíl jediného gólu (28:29). Šťastnější byly ale nakonec přece jen hráčky Michalovců, jimž se podařilo v posledním letošním kole přetrhnout Pražankám šňůru neporazitelnosti vinoucí se již od loňské sezóny.

Nejlepší střelkyně Slavie: Jedličková 8/4, Černá 5/2, Kutlvašrová 5, Vítková 5

Nejlepší střelkyně Michalovců: Obšatníková 8/1, Tobiášová 8, Trehubová 5

Sedmimetrové hody: 8/6 – 2/2, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 120

Zaslouženou radost prožívaly házenkářky Michalovců po vítězném zápase proti Slavii